REKLAMA

Coraz więcej dróg rowerowych w Płocku

REKLAMA

W powoli kończącym się 2015 roku, w Płocku powstały kolejne asfaltowe drogi rowerowe o łącznej długości ponad 4 km. To efekt „Programu zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r.”, dzięki realizacji którego w grudniu bieżącego roku infrastruktura rowerowa w naszym mieście przekroczyła 45 km.

Biuro Inwestycji Strategicznych zbudowało ścieżki rowerowe na terenie osiedla Winiary. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, powstały zatem drogi rowerowe przy ul. Traktowej (1100 m) i ul. Dobrzyńskej (1700 m). Inwestycja ta pozwoliła połączyć istniejącą już infrastrukturę rowerową na osiedlu Skarpa z nowymi drogami rowerowymi, co tym samym skomunikowało Płock z gminami Stara Biała i Brudzeń Duży.

Miejski Zarząd Dróg wybudował natomiast drogi rowerowe na osiedlach Skarpa, Stare Miasto i Ciechomice. Dokładnie było to:

  • przy ul. Kazimierza Wielkiego – 1200 m,
  • przy ul. Parowej – 340 m,
  • na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki – przy rondzie na skrzyżowaniu z DK 60 i ul. Kutnowską.

To wszystko umożliwiło połączenie już istniejącej w tej części miasta infrastruktury rowerowej w całość.Właśnie zakończyła się też realizacja zadania „Przebudowa drogi krajowej nr 60 w zakresie połączenia ciągów pieszo-rowerowych na odcinku od km 62+035 do km 62+071 na terenie Gminy Miasta Płocka oraz Gminy Łąck”. Zadanie MZD wykonał Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”. Jego koszt wyniósł 72 500 zł brutto. W wyniku wykonania tej inwestycji powstały przejazdy rowerowe na rondzie u zbiegu Trasy ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Kutnowskiej oraz DK 60 – do gminy Łąck.

MZD wybudował w 2015 roku również szlak rowerowy (droga z destruktu) łączący osiedle Radziwie z osiedlem Góry (600 m).

Obecnie trwa jeszcze budowa drogi rowerowej na osiedlu Borowiczki, konkretnie na ul. Harcerskiej (800 m). Inwestycja ta planowo powinna zakończyć się na początku przyszłego roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU