Coraz bliżej święta! Co z tej okazji w płockich galeriach?

REKLAMA

Grudzień to wyjątkowy, magiczny czas dla każdego z nas. By rozbudzić magię Świąt Bożego Narodzenia, w Płocku organizowane są różne wydarzenia z mikołajami, choinkami i prezentami w rolach głównych. A co z tej okazji dla płocczan przygotowano w galeriach handlowych? Jak się okazuje – sporo.

Do gwiazdki pozostały trzy tygodnie. Rozpoczął się więc czas przygotowań do Wigilii. Takie przygotowania, które budować mają gwiazdkowy nastrój, odbędą się także w płockich centrach handlowych. Pierwsze z serii wydarzeń przedświątecznych już w najbliższy weekend!

Galeria Wisła: Artystyczny weekend i warsztaty ozdabiania bombek

Od 6 do 23 grudnia na terenie Galerii Wisła będzie trwał cykl wydarzeń w ramach „Grudniowych Atrakcji”. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 19 na terenie galerii będzie można m.in. tworzyć ozdoby choinkowe czy pisać listy do Św. Mikołaja. Będzie można również bawić się w strefach świątecznych, robić wyklejanki czy kolorowanki. W weekendy zaś odbywać się będą warsztaty.

PowiązaneTematy

– 7 i 8 grudnia zaprosimy do strefy dekorowania bombek, 15-16 grudnia do strefy stroików, 22-23 grudnia odbędzie się zdobienie pierników. Dodatkowo 6, 8, 15, 16, 22 i 23 grudnia pojawi się gość specjalny – sam Święty Mikołaj, który wraz ze swym elfim pomocnikiem będzie czekał na dzieci w specjalnej strefie. Każdy będzie mógł odwiedzić Świętego Mikołaja i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie zupełnie za darmo! – czytamy w ofercie świątecznej Galerii Wisła.

Dla kupujących przygotowano też loterie świąteczne z atrakcyjnymi nagrodami.

Na piątek, 7 grudnia zaplanowano zaś „Anielskie Sztukowanie”. To warsztaty w ramach cyklu „Artystyczny Weekend”. Zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli stworzyć własnego anioła i zabrać go ze sobą do domu.  Ozdoby będą przygotowywane także 8 grudnia, w godzinach 12:00-18:00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532-744-160.

Sobotnie warsztaty poprzedzi anielska wystawa, która powstała ze zbiorów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.  W Galerii Wisła zaprezentowane będą prace dzieci i młodzieży, od 4 do 20 lat, w różnych technikach plastycznych. Powstałe anioły gościć w pracowni „Kolor i Forma” do 21 stycznia 2019 roku.

 

Atrium Mosty: Akcja Przytul zwierzaka i Jarmark Bożonarodzeniowy

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia specjalne wydarzenia przygotowała także Galeria Mosty. Do 16 grudnia w Atrium Mosty i Atrium Płock trwa akcja „Przytul zwierzaki na zimę”. W wyznaczonym okresie na terenie obu centrów handlowych trwa zbiórka dla czworonogów. Potrzebne jest wszystko to, co zapewni zwierzakom godną zimę: koce, akcesoria dla zwierząt czy karma. Organizatorzy chcą pomóc bezdomnym zwierzętom przetrwać ten trudny okres.

Kolejne, tym razem już „czysto” świąteczne wydarzenie zaplanowano na okres pomiędzy 19 a 23 grudnia. Na terenie Atrium Mosty odbędzie się Jarmark Sztuki, Rękodzieła i Produktów Regionalnych. Na rozstawionych stanowiskach będzie można nabyć biżuterię, obrazy, szkło, porcelanę, ceramikę i wyroby skórzane, a także produkty na świąteczny stół: wiejskie chleby, sery góralskie, oliwki czy chałwę.

Galeria Mazovia: Listy do św. Mikołaja i konkurs choinkowy

Już od 6 grudnia startują atrakcje świąteczne w Galerii Mazovia. W Mikołajki od godz. 9 do godz. 19 wszystkich najmłodszych przywita Święty Mikołaj. Każde dziecko będzie mogło nie tylko poznać osobiście świętego z Laponii, ale też zobaczyć jego magiczny dom. Mikołaj rozda upominki i zapozuje do zdjęć codziennie od godz. 16 do godz. 18, a w weekendy od godz. 12 do godz. 18.

Jednak na tym nie koniec atrakcji. Do 17 grudnia każde dziecko – to małe i duże – będzie mogło napisać list do Świętego Mikołaja. Najpóźniej do 20 grudnia zostanie wybranych 5 najciekawszych listów, które zostaną zrealizowane. List będzie mógł wrzucić każdy za pomocą specjalnego stoiska.

Z okazji zbliżających się świąt w dniach 8, 14-16 grudnia na terenie galerii będą też warsztaty rękodzieła bożonarodzeniowego. W ramach zajęć będzie można wykonać świąteczne dekoracje z takich materiałów jak gałązki, bombki, farby czy świece. Oczywiście wykonaną dekorację będzie można zabrać do domu.