REKLAMA

Co z drugim pasem Wyszogrodzkiej?

REKLAMA

Jak zapewnia Urząd Miasta Płocka, jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na projekt drugiej nitki ulicy Wyszogrodzkiej. Na przygotowanie dokumentacji budowy dodatkowego pasa na odcinku od Zielonego Jaru do ulicy Harcerskiej ratusz przeznaczył 150 tysięcy złotych.

Środki na tę inwestycję radni miasta zabezpieczyli dwa lata temu. Pomimo tego, prace nad rozbudową Wyszogrodzkiej stoją w miejscu. Problem ten zauważył Artur Jaroszewski. Radny miasta w swej interpelacji ponownie zapytał o rozbudowę drogi. – Proszę o podanie przyczyn bardzo wolnego przebiegu prac przygotowawczych do budowy drugiego pasa ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku od Zielonego Jaru do ulicy Harcerskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pisze Jaroszewski. – Od kilkunastu miesięcy stan zaawansowania przygotowań do realizacji tej inwestycji nie uległ zmianom. To jedna z najważniejszych strategicznych inwestycji komunikacyjnych naszego miasta – dodaje.

Cezary Lewandowski, wiceprezydent miasta, tłumaczy, iż na obecny stan realizacji drugiej nitki Wyszogrodzkiej wpływ miały inne inwestycje miasta, m.in. budowa ulicy Otolińskiej, Targowej, Granicznej, łącznika Granicznej z Wyszogrodzką, trwająca przebudowa skrzyżowania Bielska-Targowa czy projekt łącznika Ronda Wojska Polskiego z węzłem obwodnicy północno-zachodniej. – Inwestycje te są priorytetowymi dla miasta, które zostały zaakceptowane do realizacji przez Radę Miasta Płocka – odpowiada wiceprezydent.Ratusz zapewnia jednak, że druga nitka Wyszogrodzkiej to inwestycja, która zostanie zrealizowana. Lewandowski poinformował, że jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. – Do 15 lipca 2013 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zadania – obiecuje Cezary Lewandowski. – W budżecie miasta Płocka przeznaczono na ten cel 150 tysięcy złotych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU