Co słychać u nocnych biegaczy?

REKLAMA

Od naszego reportażu z Night Runners minęły dwa miesiące. Co słychać u płockich nocnych biegaczy? Czy nadal odbywają się czwartkowe spotkania przy płockim molo i biegi wokół Sobótki?

Jak się okazuje, płoccy biegacze nie tylko nie zaprzestali treningów, ale rozwijają swoją aktywność. Co tydzień przy molo gromadzi się ponad 100 uczestników, którzy przed biegiem… ćwiczą. Zwykła rozgrzewka zmieniła się bowiem na przykład w godzinne zajęcia jogi, prowadzonej przez płockie instruktorki, rozgrzewki taneczne, w tym m.in. zumba czy… zajęcia judo. Wszystko, oczywiście, za darmo dla każdego mieszkańca, który zechce przyłączyć się do grupy biegaczy.

PowiązaneTematy

A obawiać się nie ma czego. Nawet osoby, które pierwszy raz wciągnęły na siebie dres i postanowiły rozruszać zastałe kości, mogą odnaleźć się w grupie marszobiegowej dla początkujących. Cała grupa płockich nocnych biegaczy liczy w sumie już 250 członków!

Dzisiaj o 21 odbędzie się kolejne, 24 już spotkanie biegowe, co oznacza, że płocczanie biegają nocą nad Sobótką już blisko pół roku. Tradycyjnie przed biegiem organizatorzy zapraszają na rozgrzewkę (o godz. 20.30), która dzisiaj odbędzie się pod hasłem „Wyginam śmiało ciało – bo dla mnie to mało”. Wszyscy uczestnicy zatańczą w rytmie zumby, oczywiście prowadzeni przez instruktorkę Anię Fabiszewską.

[button href=”http://petroecho.pl/nocne-bieganie-rosnie-w-sile-fot-film/3/” color=”red”]Zobacz również: Nocne bieganie rośnie w siłę[/button]

Miejsce zbiórki, już tradycyjnie, to wejście na molo. Cała trasa wynosi ok. 5 km i biegnie malowniczą trasą wokół zalewu Sobótka. Bardziej zaawansowani biegacze mogą okrążyć zalew więcej niż raz.

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o płockim Night Runners – jak wiadomo, ruch to zdrowie, a bieg wzmacnia cały organizm. Nie bez znaczenia jest również fakt poznania sporej grupy pozytywnie zakręconych osób. Organizatorzy już myślą o spotkaniu integracyjnym, które zaplanowano na 23 sierpnia. A tymczasem zobaczcie, jak wyglądała trasa nocnych biegaczy pewnej czerwcowej nocy…