Co robić w ferie?

REKLAMA

W poniedziałek, 19 stycznia, nasze województwo jako pierwsze rozpocznie ferie zimowe. Prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które mogą umilić ten czas. 

Atrakcje na czas ferii przygotowały między innymi Młodzieżowy Dom Kultury, Książnica Płocka czy Spółdzielczy Dom Kultury. Dzieci i młodzież z Płocka mają na prawdę duży wybór możliwości spędzenia czasu przez najbliższe dwa tygodnie. Co aktywniejsi, będą mogli połączyć różne formy sportowe.

PowiązaneTematy

Codziennie od 19 do 30 stycznia, w godzinach 9-15, Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Tumskiej zaprasza na „Ferie w MDK, czyli dobra zabawa zimą”. Zajęcia zorganizowane są dla grupy dzieci w wieku 7-12 lat. W programie przewidziano zajęcia artystyczne, zabawy integracyjne i rekreacyjno-sportowe.

Książnica Płocka oraz podległe jej filie biblioteczne przygotowały ponad 60 atrakcji. Wśród nich są zabawy słowno-muzyczne, plastyczne, filmy, zabawy z książką czy bale. O szczegóły pytajcie w Książnicy Płockiej przy ulicy Kościuszki 6 lub w dowolnej filii na waszym osiedlu.

Spółdzielczy Dom Kultury w czasie ferii zaprasza na zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży – Zimowe Show, czyli Akcja Zima 2015. Odbywają się one codziennie w czasie ferii, od godz. 9 do 15.

Podczas zimowych wakacji nieco inaczej będą jeździły autobusy. W dni powszednie, w okresie od 19 do 30 stycznia nie będą wykonywane kursy linii 8, oznaczone w rozkładzie jazdy literą „s”. W tych dniach realizowane będą tylko kursy z Nowego Duninowa do Jachowicza w godzinach 5.38, 16.26 i 19.52, a z Jachowicza do Nowego Duninowa w godzinach 5.03, 15.43 i 19.13. Autobusy linii 7 i 13 na kursach w stronę Gór i Ciechomic nie będą wykonywały wjazdów w ulicę Cichą.