REKLAMA

Co dalej z klubami sportowymi? Ratusz zapowiada podwyżki

REKLAMA

Jakiś czas temu ratusz zapowiedział podwyżki opłat za korzystanie z obiektów należących do MOSiR przez kluby sportowe. Rozporządzenie Prezydenta Płocka wprowadza ujednolicone stawki za wynajmowanie sal lekcyjnych czy gimnastycznych, co w efekcie pogrąża znaczną część klubów sportowych dużo większymi opłatami.

fot. PetroNews

20 marca odbyło się posiedzenie komisji kultury, sportu i turystyki, na którym wystąpił prezes MUKS Volley Płock oraz trener siatkówki Jerzy Chęciński. W swojej przemowie podkreślił, że zanim rozporządzenie weszło w życie, klub za wynajem sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 22, gdzie trenują najmłodsze klubowiczki, do tej pory płacił miesięcznie 250 złotych. Teraz, podczas tzw. okresu  przejściowego, płaci 308 złotych, ale już od września koszt wynajęcia zwiększy się do 1080 złotych.

– Pismo od miasta dostałem, że taki okres przejściowy będzie do końca czerwca, że jeszcze będą mogły działać kluby takie jak mój, które nie prowadzą działalności gospodarczej na starych zasadach, ale co będzie dalej od września? – takie pytanie zadał trener MUKS Volley. – Budżet, jaki posiadamy raczej nam nie będzie pozwalał na pokrycie takich opłat. Mamy taką propozycję, żeby pan prezydent, panowie radni i szanowna komisja złożyli interpelację, która pozwoli stowarzyszeniom, nie prowadzącym działalności gospodarczej, wnieść bonifikaty od tych cen – zaproponował trener Jerzy Chęciński.

fot. PetroNews

Trener dodał też, że zasięgnął informacji od prezesa zaprzyjaźnionego klubu z Włocławka WKS Włocłavia, który przyznał, że u nich wszystkie kluby młodzieżowe, które nie prowadzą działalności gospodarczej, uzyskują bonifikaty od 70 do nawet 90 procent. Na koniec przemówienia poprosił o rozpatrzenie swojej prośby, by takim organizacjom jak jego ułatwić pracę, po to, by młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach.

Słowa poparcia trenera padły z ust radnego Wojciecha Hetkowskiego. Dodał, że klub, który stanowi podstawę funkcjonowania siatkówki kobiet na wyższym poziomie w Płocku, powinien otrzymać wsparcie od miasta. Jednak zaznaczał, że bonifikaty powinny być udzielane jedynie klubom, których działalność jest dedykowana dzieciom i młodzieży szkolnej.

– Jestem absolutnie za tym, żeby ten wniosek rozpatrzyć pozytywnie – mówił Wojciech Hetkowski.

Swoich  przedmówców poparł również radny Leszek Brzeski, który zaznaczył, że obowiązkiem jest wspieranie sportu młodzieżowego.– Mnie to trochę przeraża. Nie tylko o piłkę siatkową chodzi, ale o wszystkie kluby i stowarzyszenia, które nie prowadzą działalności zarobkowej i są sportem młodzieżowym. Obowiązkiem miasta jest wspieranie sportu młodzieżowego i musimy wszyscy to robić, a nie utrudniać. Sport odciąga młodych ludzi od nałogów i używek – apelował Leszek Brzeski.

Przewodniczący komisji Michał Sosnowski zwrócił uwagę, że zarządzenie, w którym stawki za wynajem zostały określone, daje możliwość wiceprezydentowi Romanowi Siemiątkowskiemu oraz skarbnikowi miasta Wojciechowi Ostrowskiemu ustalania innych warunków korzystania z obiektów oświatowych.

– Z naszych wstępnych analiz wynika, że tylko trzy kluby zapłacą więcej niż do tej pory. Są też kluby, które zyskały i płacą teraz mniej – mówił wiceprezydent Siemiątkowski. – Zrobiliśmy analizę z kilkunastu miast w Polsce na temat tego jak to jest uregulowane. Są takie miasta, gdzie te odpłatności są wyższe i są takie, gdzie są niższe. Wspólnie ze skarbnikiem, biorąc pod uwagę państwa głosy, pochylimy się jeszcze raz nad tym zarządzeniem, przeanalizujemy to i poinformujemy przewodniczącego i opinię na temat propozycji jakie od nas wyjdą – dodał wiceprezydent i zapewnił, będzie się starać, aby padły dobre decyzje.

Prezydent: Spółki miejskie mają obowiązek służenia nam wszystkim. MOSiR to nie dotyczy?

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU