Chór Aleksandrowa wystąpi w Płocku!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przyjemność posłuchania Chóru Aleksandrowa płocczanie będą mieli za miesiąc, dokładnie w niedzielę, 22 listopada. To właśnie wtedy do Płocka przyjedzie słynny rosyjski chór, który zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem – zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów.

Chór Aleksandrowa powstał w 1928 roku. Początkowo w jego skład wchodziło zaledwie dwunastu artystów. W początkowej fazie powstania, będąc zespołem tanecznym armii czerwonej, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji, reprezentującej swoje państwo i przybliżającej jego kulturę w trakcie swoich wystąpień. Tylko w trakcie II Wojny Światowej Chór zagrał blisko 1500 koncertów zagrzewających żołnierzy do walki i pomagających im przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, w 1948 roku wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.

Obecnie Chór ma za sobą ponad 2000 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grając na każdym kontynencie. Liczba członków zespołu rozrosła się i teraz tworzy ją około 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Warto dodać, że wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, jakiego wymaga się także od przyszłych członków Chóru.

Płocki koncert odbędzie się 22 listopada w Orlen Arenie. Początek o godzinie 18. Bilety na to wydarzenie rezerwować można pod numerem telefonu 515-742-333. Cena za jedną wejściówkę, w zależności od wybranego miejsca, waha się od 100 do 200 złotych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji