Centrum Sportów Ekstremalnych zostanie lada chwilę otwarte? Znamy termin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Realizując inwestycję Centrum Sportów Ekstremalnych (nazwa prawdopodobnie zostanie zmieniona na Centrum Sportów Miejskich) zakładano, że zakończona zostanie do 30 czerwca br. Niestety, najpierw były trudności z wyborem wykonawcy, potem, mimo iż termin zakończenia prac zbliżał się nieubłaganie, to pracom nie było widać końca. Kiedy płocczanie będą cieszyć się z tej inwestycji?

Wygrany projekt z Budżetu Obywatelskiego ma pecha, i to trzeba przyznać. Najpierw aż dwa razy przetarg nie został rozstrzygnięty, z powodu przeznaczenia zbyt małej kwoty na tę inwestycję przez Urząd Miasta Płocka, potem, kiedy znalazł się wykonawca i zabrał za prace, roboty nagle ucichły z powodu… pogody.

Centrum Sportów Ekstremalnych ma pecha? “Umowa będzie aneksowana”

Przypomnijmy – centrum powstaje przy ul. Kutrzeby, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 23. Zaplanowano tam rowerowy plac zabaw – pumptruck, betonowy tor płaski do jazdy na rolkach, plac do wypoczynku oraz zieleń. Zakończenie prac budowlanych przewidywane było na 30 czerwca br., a do końca października br. miały powstać nasadzenia roślin… Niestety, od zaplanowanej daty zakończenia inwestycji minęło sporo czasu.

Wielkie otwarcie już niebawem?

Zapytaliśmy Urząd Miasta Płocka o to, kiedy mieszkańcy naszego miasta będą mogli cieszyć się nowym Centrum Sportów.

– Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do końca miesiąca. Jeśli warunki pogodowe pozwolą – otwarcie Centrum Sportów Ekstremalnych nastąpi w pierwszych dniach listopada – poinformował Hubert Woźniak z Urzędu Miasta w Płocku.

Czy ten termin zostanie dotrzymany? Obserwując zaawansowanie prac, można przypuszczać, że jest to prawdopodobne. Nie zmienia to jednak faktu, że realizacja inwestycji trwa zdecydowanie zbyt długo.

– Nie fajne jest to, że tyle czasu trzeba czekać na realizację projektu, który wygrał i przecież są na niego pieniądze… – piszą pomysłodawcy tego projektu. – Nasz TEAM WIE DOSKONALE CO ROBI I WIE JAK MA TO BYĆ DOBRZE ZROBIONE. My, jako pomysłodawcy CSE, naszą pracę wykonujemy ZA DARMO!!! Czas, który nas wszystkich goni (bo przecież mamy już dwa kolejne etapy wygrane), płynie nieubłaganie i NIE CHCEMY mieć w przyszłości takich obsuwek, niedociągnięć i eksperymentów!!! Nasz TEAM działa skutecznie i profesjonalnie i tego samego oczekujemy od urzędu i wykonawców. Mamy nadzieję, że na przykładzie pierwszego etapu CSE WSZYSCY się czegoś nauczyliśmy!!! I w kolejnych etapach będziemy współpracować, a nie się przepychać. Mieszkańcy nam ufają i nie pozwolimy sobie zniszczyć tego zaufania przez sytuacje, które nie są z naszej winy! – piszą pomysłodawcy Centrum Sportów Ekstremalnych na swoim profilu facebookowym.

I trudno się z nimi nie zgodzić…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji