Centrum handlowe powstaje z dofinansowaniem, termy bez

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W Gostyninie powstają dwie duże inwestycje. Miejskie Centrum Handlowo-Usługowe otrzymało dofinansowanie unijne w wysokości ponad 17 mln zł. Termy Gostynińskie co prawda dofinansowania nie dostaną, ale na wczorajszej sesji rady miasta prezes spółki przedstawił wariant B budowy tej największej inwestycji w regionie.

Na Miejskie Centrum Handlowo-Usługowe składają się dwie hale targowe, a w nich 11 lokali, 85 boksów handlowych, 12 otwartych stanowisk oraz 20 zewnętrznych punktów handlowych pod zadaszeniem wiaty. Bazar ma stać się miejscem zaopatrzenia w podstawowe artykuły w Gostyninie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 17,1 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji sięgającej przeszło 20 mln zł.

Nowe Centrum Handlowe w Gostyninie powstaje poprzez adaptację hal żelbetowych po byłym Przedsiębiorstwie Produkcji Elementów Betonowych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół hal urządzone zostają stoiska zadaszone dla sezonowych handlowców. W Miejskim Centrum Handlowo-Usługowym w Gostyninie trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Natomiast na wczorajszej sesji rady miasta Gostynina prezes spółki Termy Gostynińskie, Dariusz Zawidzki przedstawił plan budowy term, pomimo braku dofinansowania unijnego. Okazuje się, że partner finansowy spółki jest w dalszym ciągu zainteresowany budową, zmienić miałyby się jedynie warunki współpracy. Ponieważ będzie to już wyłącznie prywatna inwestycja, spółka chce odkupić od miasta teren, na których ma ona powstać. Wiąże się to również z tym, że po upływie 30 lat miasto nie przejmie Term Gostynińskich. Dariusz Zawidzki tłumaczył, że jeśli spółka odkupi tereny, może ruszać z budową. Sprzedaż gruntów miałaby się odbyć na zasadzie przetargu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji