CBA w ratuszu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dzisiaj Urząd Miasta Płocka “odwiedzili” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W jakiej sprawie?

Niestety, do końca dnia pracy ratusza, nie udało nam się uzyskać informacji z Zespołu ds. Medialnych. Alina Boczkowska z zespołu zapewnia, że do jutra skontaktuje się z nami. Nieoficjalne informacje na ten temat są natomiast mocno niepokojące.

Funkcjonariuszy CBA zainteresował podobno szczególnie wydział promocji, nad którym nadzór sprawuje – nieobecny od dłuższego czasu – sekretarz miasta Marcin Uchwał. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, sekretarz przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim (po wcześniejszym urlopie). Czy ma to związek z dzisiejszą wizytą CBA? Oficjalnie nie udało nam się tego potwierdzić, natomiast z różnych źródeł docierają do nas informacje o działaniach sekretarza miasta, które wzbudzają zainteresowanie odpowiednich służb. Od dłuższego czasu monitorujemy te doniesienia, które sprawdzaliśmy również w CBA. Biuro nie potwierdziło, ale i nie zaprzeczyło tym informacjom.

Jedno jest pewne – milczenie w tej sprawie zarówno samego Marcina Uchwała, jak i jego pracodawcy, prezydenta Płocka, powoduje domysły, od których łatwo do zaawansowanych plotek. Być może korzystniejsze dla wizerunku miasta byłoby wydanie oficjalnego oświadczenia?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji