Budowa stadionu w Borowiczkach. Podejście drugie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miasto ponownie ogłosiło przetarg na budowę boiska sportowego na Borowiczkach. Poprzedni został unieważniony – z jakiego powodu?

Osiedle Borowiczki czeka na stadion z prawdziwego zdarzenia, które będzie mogło służyć aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Obecny obiekt jest bardzo prowizoryczny i mocno zniszczony. W marcu pisaliśmy o ogłoszeniu przez ratusz przetargu, w wyniku którego ma powstać m.in. boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, budynek zaplecza sanitarno-szatniowego, oświetlenie teren oraz wszystkie niezbędne instalacje sanitarne.

Niestety, postępowanie zostało unieważnione, a ratusz ponownie ogłosił przetarg na budowę boiska. Co zadecydowało o takich krokach urzędu miasta?

– Postępowanie zostało unieważnione w związku z tym, iż jedna z ofert wpłynęła do Wydziału Zamówień Publicznych po sesji otwarcia ofert – tłumaczy Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych. – W związku z tym, iż czynności otwarcia ofert nie można powtórzyć, należało postępowanie unieważnić – dodaje. Nie bez znaczenia był też fakt, że cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższała środki, które ratusz chciał przeznaczyć na realizację zamówienia. – W związku z tym, iż środki mogą być przesunięte dopiero na sesji Rady Miasta w dniu 29 kwietnia br., postępowanie zostało ponownie ogłoszone z nowym terminem otwarcia ofert – wyjaśnia Konrad Kozłowski.

Według nowego postępowania, budowa boiska ma zakończyć się do 31 lipca br. Termin składania ofert upływa 2 maja br. o godzinie 10.

Podziel się:

1 komentarz

  1. jaaasne… jak zwykle wszystko się posypie i nasze naprawde dobre drużyny z borowiczek beda misialmy jezdzic po Plocku i okolicach tylko po to, aby terenowac.. czemu wykowo ma stadion a my nie?!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji