REKLAMA

Brązowy, srebrny i cztery złote medale UKS „Sanda” Płock

REKLAMA

Zawodnicy UKS „Sanda” Płock, po powrocie do rywalizacji przerwanej przez pandemię, wywalczyli w krótkim czasie brązowy, srebrny i cztery złote medale.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” zaliczyli serię sukcesów, startując w imprezach mistrzowskich w kickboxingu.

Mistrzostwa Polski w formule Low Kick

Pierwszym startem płockich kickboxerów był udział Agaty Fijałkowskiej w Mistrzostwach Polski w formule Low Kick, które odbyły się w dniach 18-20 września w Starachowicach. Zawodniczka wystartowała w kategorii Senior do 60 kg i po jednej wygranej oraz jednej przegranej walce, zdobyła brązowy medal.

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick Light

Podczas Mistrzostw Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick Light w dniach 25-27 września w miejscowości Mysiadło, płocki klub reprezentowała kadetka młodsza do 50 kg, Aleksandra Lipińska. Po dwóch bardzo dobrych pojedynkach zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb MundurowychRównież w ostatni weekend września, tym razem w Krynicy-Zdroju, odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, w których wystartował Radosław Kuzia. Płocczanin na tych zawodach reprezentował 64 Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku. Wystartował w dwóch formułach: K1 oraz Kick Light i w obydwu wywalczył złote medale.

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w formule Full Contact

Największym sukcesem dla klubu w ostatnim czasie był start podopiecznych Piotra Paśnika w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w formule Full Contact. Zawody odbyły się w dniach 2-4 października w Drezdenku. UKS „Sanda” Płock reprezentowali Mateusz Dymek oraz Radosław Kuzia, startujący w kategorii Senior do 67 kg.

Zawodnicy w drodze do klubowego finału stoczyli po dwa zwycięskie pojedynki. Radosław Kuzia w pierwszej walce pokonał Konrada Nucińskiego z Walecznej Lubelszczyzny Lublin przez RSC (zakończenie walki przez decyzję sędziego) w trzeciej rundzie. W półfinale spotkał się z Maksymilianem Kamińskim z KKS Sporty walki Poznań, z którym wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

fot. materiały prasowe

Mateusz Dymek w ćwierćfinale rękawice skrzyżował z Bartłomiejem Salakiem z KT Legia Warszawa, a w półfinale z Kamilem Szczygielskim z KSW Łuków. Obydwie walki zawodnik UKS „Sanda” Płock wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

W walce finałowej, po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku, zwycięzcą został bardziej doświadczony Mateusz Dymek. Szczególnie wartym odnotowania jest fakt, że jest to pierwszy złoty i srebrny medal w historii płockiego kickboxingu w kategorii Seniorów w formule Full Contact.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU