REKLAMA

Bolid Formuły 1 przyjedzie do Płocka

REKLAMA

Rusza jesienna podróż bolidu Formuły 1 po Polsce. Maszyna Alfa Romeo Racing ORLEN zatrzyma się w 9 lokalizacjach, gdzie będą mogli ją podziwiać miłośnicy motoryzacji. Bolid znajdzie się również w Płocku.

Cztery miesiące, dziewięć lokalizacji, siedem województw – bolid Alfa Romeo Racing ORLEN rusza w jesienną podróż po Polsce. Trasę otworzyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu, a do końca roku kibice Formuły 1 będą mogli go zobaczyć na stacjach paliw oraz m.in. w płockiej siedzibie PKN ORLEN i warszawskim Centrum Olimpijskim.

Jak mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern jest zdecydowanym liderem w zakresie firm postrzeganych jako najczęściej angażujące się w działalność sponsoringową. Według najnowszych badań tak postrzega płocką firmę co drugi Polak, co oznacza wzrost o blisko 10 proc. w stosunku do 2019 r.

– To pokazuje, że nasze działania są skuteczne. Sponsoring sportowy to niezwykle silna platforma komunikacyjna i marketingowa. Mimo pandemii, ekwiwalent związany wyłącznie ze sponsoringiem sportu przez siedem pierwszych miesięcy 2020 r. wyniósł 186 mln zł. W tym czasie w polskich mediach marka ORLEN pojawiła się ponad 465 tys. razy. To olbrzymia wartość biznesowa. Ten potencjał chcemy wykorzystywać również w naszych działaniach wizerunkowych. Dlatego ruszamy w trasę z bolidem Formuły 1. Będziemy wśród naszych partnerów na najważniejszych wydarzeniach biznesowych w Polsce, ale przede wszystkim wśród naszych klientów na stacjach paliw PKN ORLEN – wyjaśnia Prezes Zarządu PKN ORLEN.

fot. materiały prasowe

Inauguracja podróży bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN odbyła się 8 września, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Do czwartku bolid będą mogli podziwiać uczestnicy Forum, zaproszeni goście oraz mieszkańcy regionu dolnośląskiego i turyści odwiedzający Karpacz. Następnie bolid odwiedzi m.in. Kraków, Wrocław, Poznań, Płock, Rzeszów, Gdańsk i Warszawę.

Zyskuje polski sport i gospodarka, a przede wszystkim Polacy

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu, jak DTM, rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną, jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.Zaangażowanie we wspieranie sportu doceniają konsumenci. Według najnowszych badań niemal co drugi Polak wymienia PKN ORLEN jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju. Absolutna większość (85%) Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży motoryzacyjnej.

fot. materiały prasowe

Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, ma to ogromny pozytywny wpływ na efektywność kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Wśród nich można wymienić wiosenną akcję PKN ORLEN #DobryKierowca promującą odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz kampanię #WspieramyPolskę budującą postawy patriotyzmu gospodarczego.

Co czwarty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN ORLEN. W ubiegłym roku Grupa ORLEN odnotowała 4% wzrostu sprzedaży paliw, wyraźnie zwiększyła się także sprzedaż oferty pozapaliwowej, czyli np. produktów gastronomicznych.

Trasa bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN po Polsce:

 • 8.09 – 10.09 – Forum Ekonomiczne, Karpacz
 • 12.09 – 20.09 – Stacja Paliw 1427 ul. Jerzmanowskiego, Kraków
 • 22.09 – 29.09 – Stacja Paliw 0228, ul. Ślężna, Wrocław
 • 01.10 – 07.10 – Stacja Paliw 1327, ul. Piątkowska, Poznań
 • 9.10 – 18.10 – Płock (siedziba PKN ORLEN)
 • 21.10 – 22.10 – Kongres 590, Rzeszów
 • 3.11. – 16.11 – Stacja Paliw 0076, Gdańsk, al. Grunwaldzka 258
 • 18.11 – 28.11 – Stacja Paliw MOP Machnacz przy autostradzie A1 (kierunek Łódź)
 • 30.11. – 20.12 – Warszawa, Centrum Olimpijskie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. wstrząśnięty says:

  Za te wycieczki zapłacimy wszyscy przy dystrybutorach, w ramach tzw. „zysku dla Polaków”. Jedynym, który coś zyska jest R.Kubica.

 2. Lpg says:

  A kto potrafi odpowiedziec na temat cen paliw orlenu, jest rafineria w plocku i tu cena LPG jest 2.38 a bylem wloclawek 2.09 i we Wrześni 1.99 im dalej plocka taniej, jak to jest.

 3. Hahahaha says:

  Już lece oglądać ten szrot na najdroższą sieć stacji w PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU