REKLAMA

Bohaterowie 1920 roku jak żywi. Hologramy w Muzeum Mazowieckim

REKLAMA

W tym roku, ze względu na setną rocznicę wojny polsko-bolszewickiej, nie brakuje wydarzeń związanych z upamiętnieniem Obrony Płocka 1920 roku. PKN ORLEN przygotował z tej okazji kolejną niespodziankę – prezentację hologramów postaci historycznych tamtego okresu.

Wsparcie PKN ORLEN przyczyniło się do stworzenia niezwykłego wernisażu. Tym razem będziemy mogli stanąć oko w oko z bohaterami roku 1920. Na patio Muzeum Mazowieckiego w Płocku stanął holoboks, w którym  już od 18 sierpnia można obejrzeć hologramy 13 postaci historycznych, bohaterów, którzy przyczynili się do pokonania bolszewickiego najeźdźcy.

PowiązaneTematy

Nie zabraknie wśród nich płocczan: Władysława Broniewskiego, Jadwigi Landsberg-Śmieciuszewskiej, Tadzia Jeziorowskiego czy Józia Kaczmarskiego. Jak informuje Muzeum Mazowieckie, bohaterowie przedstawieni zostaną w formie kilkuminutowych nagrań, każdy z nich opowiadać nam będzie o swoich losach. W ich role wcielili się aktorzy scen warszawskich, wspierani przez amatorów.

Po raz pierwszy płocczanie obejrzą hologramy podczas wernisażu wystawy „1920. Malarstwo. Fotografia”, na której znajdzie się m.in. obraz „Cud nad Wisłą Kossaka”. Wernisaż zaplanowano na 18 sierpnia o godz. 17.Wstęp jest wolny, należy jednak przyjść nieco wcześniej, ponieważ z powodu epidemii w wernisażu będzie mogło wciąć udział tylko 50 osób.

Hologramy – dzięki wsparciu PKN ORLEN – będzie można podziwiać w muzeum do 6 września, natomiast wystawa potrwa do 27 września.

źródło: Muzeum MazowieckieREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

 1. regionalista says:

  Jestem Ojcem – obchodzonych Świąt Obrony Płocka 20 r. Utworzyłem to Święto razem z moim współpracownikami, kolegami – Płocczanami – gorącymi Patriotami.

  Wielu już nie żyje inni są na emigracji wewnętrznej.
  W 2017. , napisałem opracowanie ” Dzieje Pamięci Obrońców Płocka”, jako Doradca ds. Pamięci Narodowej prez. A. Nowakowskiego , któremu przekazałem ww. do wykorzystania.
  Jako 3 osoba w Polsce, po prof. Jerzym Regulskim, Henryku Wujcu, przekazałem moje Zbiory – Dorobek; Senatowi jako Darowizna.

  Cały Zbiór; dokumenty fotografie, filmy, książki, opracowania
  wyniosły 3,6 TB.
  W Witrynie YOUTUBE znajduje się 300 moich filmów – dokumentów w również o tematyce Obrony Płocka.

  Jak wynika z ww. , W Senacie jest również Zbiór działalności antypolskiej Żydów Płockich…..
  którzy swobodnie mnie opluwają na PP, chronieni Przez Organa w Polsce….

  Jak widzimy działalność przeciw Państwu Polskiemu i KK, jest dobrze udokumentowana.

  Niestety jak tu Zbrodniarze pisali , Miejsce Grób – Kopiec BRATNIA MOGIŁA, ma być wykorzystany na Galerie do handlu…wg zwyczaju….OBCYCH.
  Powinowaci Doradcy Rządu, pisali, że Mogiła powinna być rozebrana a zamiast Niżej….mają być magazyny galeriowe.

  Prezydent Płocka nie zaprosił Ojca Świąt na uroczystości Obchodów Rocznicy 20 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: