REKLAMA

Bieg Niepodległości – będą utrudnienia

REKLAMA

W najbliższy piątek, 8 listopada, odbędzie się VII Bieg Niepodległości. Na trasie biegu będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu.

Płockie bieganie, jako forma uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, organizowane było w naszym mieście w okresie międzywojennym – od 1923 do 1937 roku. Od 2006 roku wznowiono Bieg Niepodległości, dzięki Parafialno-Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Viktoria”.

PowiązaneTematy

Siódma edycja tego biegu odbędzie się 8 listopada w godzinach 10-13. Impreza będzie podzielona na dwie części: patriotyczną, w której wystąpi orkiestra z Zespołu Szkół Technicznych z pieśniami niepodległościowymi, a młodzież złoży kwiaty pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Część sportowa rozpocznie się ok. godz. 10.30 i będzie to bieg uliczny na trasie ok. 2 km. Tradycyjnie, biegacze poruszać się będą w rejonie Starego Miasta, stąd możemy spodziewać się utrudnień na ulicach: Kolegialna, Misjonarska, Kościuszki i Pl. Obrońców Warszawy. Miejscowo w tych godzinach będzie wstrzymany ruch, którym będą kierowały uprawnione służby.

W tym roku organizatorzy ponownie wprowadzili formułę zawodów (tak było przez pierwsze trzy edycje, potem z tej formy zrezygnowano). – Szkoły już zapisywały swoich przedstawicieli – mówi Leszek Brzeski, radny i jednocześnie współorganizator imprezy. – Bieg będzie jeden wspólny, ale już na mecie podzielimy zwycięzców na kategorie wiekowe – tłumaczy.

Nie tylko dzieci i młodzież mogą brać udział w biegu. Dorośli już teraz mogą zapisywać się w ZST pod numerem telefonu 24 364-27-39 lub w dniu zawodów od godz. 9.30 na miejscu imprezy. Wszyscy otrzymają koszulki i numery startowe.