REKLAMA

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA

Znów Polacy pobiegną ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza trzeci raz jest organizowana w Płocku, ogółem jest to 5. edycja tego wydarzenia. Na biegaczy czekają na trasie niespodzianki i naturalne przeszkody.

PowiązaneTematy

bieg-tropem-wilczymJuż po raz trzeci w Płocku zapraszamy na wyjątkowy bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, który tym razem odbędzie się 26 lutego od godz. 9 do 14.

– Bieg główny odbędzie się na dystansie 6 km. Start i meta znajdować się będzie tradycyjnie już na stadionie Wisły Płock. Trasa będzie wiodła przez malownicze tereny Jaru rzeki Brzeźnicy w Płocku, m.in. ul. Parową. Tuż przed biegiem głównym organizatorzy zapraszają na tzw. Bieg Honorowy na dystansie 1963 m, będący nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalka”. W tym biegu może przebiec każdy, nawet male dzieci. Biegaczom udostępnione zostaną także flagi narodowe, aby zaznaczyć akcent historyczny w trakcie biegu.

– Limit miejsc wynosi 360, jest zapisanych i opłaconych ponad 375 osób, czyli mamy nawet ponad limit (360) – podkreśla Agnieszka Dudek. – Ze względów bezpieczeństwa, nie możemy zwiększyć ilości uczestników. W pewnych miejscach na trasie jest dość wąsko. Nadal zachęcamy już zapisane osoby, aby pobiegły w mundurze, szczególnie kobiety, bo tych jest zawsze mniej. Dla nich będzie odrębna kategoria, w której powalczą o podium – wyjaśnia.

– W poprzednim roku mieliśmy około 320 startujących. Nasz bieg wyróżnia się na tle innych tym, że ma bardzo ciekawa trasę, wymagającą i piękna zarazem. Ale też nie zniechęcającą, jeśli chodzi o biegaczy początkujących. Bieg ma po prostu swój urok – zachęca organizatorka. – Na trasie mamy naturalne przeszkody: powalone drzewa, rzeczka, przez którą trzeba przeskoczyć, zbieg – stromą górkę, a wzdłuż niej zaczepioną grubą linę, aby się przytrzymać – kończy Agnieszka Dudek. – Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu honorowym, na który nie ma zapisów – podsumowuje.Bieg Tropem Wilczym po raz 3. w Płocku

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU