Biblioteka Pedagogiczna zachęca: Rodzicu, czytaj!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku kusi placówki oświatowe  ofertą bezpłatnych prelekcji. Dla rodziców odbędzie się wykład pt. “Kompetencje czytelnicze oraz rozwój zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”.

Podczas spotkań, prelegenci omawiają walory czytania oraz ich wpływ na rozwój dzieci.

– Ważne jest także, aby zachęcić samych rodziców do czytania książek. Prezentujemy więc kanon lektur wartych przeczytania dla dzieci i dorosłych, które są dostępne w bibliotekach naszego regionu – mówi Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

W trakcie prelekcji prezentowane są także alternatywne formy czytania, które mogą zainteresować najmłodszych odbiorców.

– Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Panie z biblioteki Pedagogicznej w Płocku w sposób rzeczowy odpowiadały na pytania rodziców i nauczycieli – chwali Małgorzata Purcelewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sikorzu. – Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie nawiążemy współpracę z tą placówką – dodaje.

Dotychczas prelekcje zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Staroźrebach, w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu oraz w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji