REKLAMA

Biało-czerwony korowód w Dzień Flagi

REKLAMA

Płocczanie świętowali drugiego maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Była ogromna flaga, niesiona przez mieszkańców, balony w barwach narodowych, taniec, śpiew i zabawa.

Główne uroczystości odbyły się po południu na Starym Rynku. Pół godziny przed ich rozpoczęciem grupa płocczan, głównie dzieci z płockich szkół podstawowych, spotkała się na Al. Jachowicza i w korowodzie, niosąc ogromną flagę, przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury, przeszła ul. Tumską i Grodzką na plac przed ratuszem. Tutaj czekali na nich m.in. prezydent miasta Andrzej Nowakowski oraz jego zastępca Roman Siemiątkowski.

– Bardzo się cieszę, że możemy tu razem obchodzić to jedno z najmłodszych polskich świąt – mówił do zebranych Andrzej Nowakowski. – Dzisiaj wszyscy Polacy, nawet ci żyjący w najdalszych zakątkach świata, jednoczą się pod wspólnym symbolem. Symbolem dumy, wolności i patriotyzmu.Świętujący odśpiewali hymn narodowy, wypuścili w niebo pęki białych i czerwonych balonów i wyrecytowali wiersz Czesława Janczarskiego, zaczynający się od słów „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie…”. Potem najmłodsi mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach a na zakończenie wszyscy obejrzeli występ „Dzieci Płocka”. W repertuarze znalazł się m.in. widowiskowy taniec z flagami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU