Bezpłatne seminarium z zakresu innowacji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza na bezpłatne seminaria z zakresu innowacji. Najbliższe odbędzie się w Płocku już w najbliższy piątek.

28 listopada (piątek) w hotelu w Płocku w godz. 10-13 odbędzie się bezpłatne infoseminarium pt: “Eko – Innowacje w sektorze energetycznym”. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. tematy z zakresu:

 1. Uporządkowanie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii.
 2. Polityka energetyczna UE i Polski – sytuacja obecna i strategie rozwoju.
 3. Analiza rozwiązań stosowanych obecnie w Polsce i w innych krajach.
 4. Omówienie zagadnień związanych z energooszczędnością (znaczenie etykiet, audyty energetyczne, energochłonność procesów).
 5. Odnawialne źródła energii – opłacalność ekonomiczna.
 6. Ślad węglowy i emisja CO2.
 7. Energooszczędność w kontekście systemów zarządzania środowiskowego.
 8. Finansowanie przedsięwzięć o charakterze eko-innowacji – instrumenty wsparcia.
 9. Analiza dokumentacji i przykładowego naboru (case study).
 10. Uwarunkowania perspektywy finansowej – polityki, programy (na poziomie unijnym, krajowym i wojewódzkim), kształtujących możliwości uzyskania wsparcia w kolejnej perspektywie budżetowej UE.

W infoseminariach mogą wziąć udział osoby, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego lub prowadzące działalność, zatrudnione czy uczące się w placówkach, zarejestrowanych na terenie województwa mazowieckiego, należące do jednej z poniższych grup odbiorców:

 • studenci;
 • samozatrudnieni;
 • zatrudnieni w mikroprzedsiębiorstwach;
 • zatrudnieni w małych przedsiębiorstwach;
 • zatrudnieni w średnich przedsiębiorstwach;
 • zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach;
 • zatrudnieni w administracji publicznej;
 • zatrudnieni w organizacjach pozarządowych.

Każde infoseminarium będzie trwało około 3 godziny (nie wliczając przerw kawowych) i będzie prowadzone w formie zajęć praktyczno-warsztatowych przez trenerów. W każdym spotkaniu będzie brało udział nie więcej niż 40 osób. Organizator zapewni uczestnikom materiały promocyjno-szkoleniowe (w wersji papierowej i elektronicznej na pamięci USB) oraz poczęstunek.

Zapisy na spotkanie: http://psdb.com.pl/msodi.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Programy i harmonogram spotkań znajdują się na stronie http://www.msodi.mazovia.pl/wydarzenia.
Kolejne spotkanie odbędzie się 29 listopada (“Open Innovation – jak skutecznie wykorzystywać zewnętrzne źródła innowacji”).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji