REKLAMA

Będzie remont skarpy w Płocku [WIZUALIZACJA]

REKLAMA

Kolejny odcinek płockiej skarpy wiślanej będzie wyremontowany i zabezpieczony przed osuwiskami. A to dzięki 3 mln złotych z rezerw ministra administracji i cyfryzacji.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przez ratusz 25 kwietnia, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki przekazał na ręce prezydenta Płocka promesę na 3 mln złotych. Środki na remont i wzmocnienie skarpy wiślanej Płock otrzymał już drugi raz – po raz pierwszy w 2011 roku. Dwa lata temu wykonano zabezpieczenie skarpy wiślanej i osuwiska Grabówka.

PowiązaneTematy

– Jak się okazuje, osuwiska nie powstają tylko na terenach górskich, ale także na nizinach, takich jak Mazowsze – mówił Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Głównym celem remontu, który ma się rozpocząć już w czerwcu, a zakończyć do końca grudnia 2014 roku, jest zabezpieczenie i remont skarpy na odcinku od Hotelu „Starzyński” do kościoła św. Bartłomieja. Środki na ten cel pochodzą z rezerw ministerstwa administracji i cyfryzacji. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 6,6 mln złotych.

Remont obejmie między innymi przebudowę drogi spacerowej wzdłuż skarpy. Zostaną również wykonane murki oporowe i odwodnienia. Wykonawca zlikwiduje także niszę osuwiskową, która znajduje się poniżej tarasu widokowego przy hotelu „Starzyński”. Uroku temu miejscu mają dodać schody i pochylnia zaprojektowana dla osób niepełnosprawnych oraz spacerowiczów z wózkami dziecięcymi.