REKLAMA

Będzie kolejny Summer Fall Festiwal. Wśród planowanych gwiazd New Model Army

REKLAMA

Już we wrześniu na płocką plażę wraca impreza, będąca dopełnieniem sezonu festiwalowego w Płocku. Summer Fall, bo o nim mowa, już po raz trzeci zagości w naszym mieście. Wśród planowanych gwiazd m.in. Strachy na Lachy, Skowyt, Ine Kafe i New Model Army.

Szczegóły tegorocznej imprezy nadal pozostają tajemnicą. Wiadomo natomiast, że Summer Fall Festiwal pozostanie imprezą z szeroko rozumianą muzyką rockową – od indie, poprzez brzmienia akustyczne i metal. Festiwal ten, będący ostatnią tego typu imprezą okresu wakacyjnego w Płocku, ma stać się dopełnieniem oferty Reggaelandu i Audioriver.

W zeszłym roku na płockiej scenie wystąpili m.in. Kamil Bednarek i Zespół Enej. W tym roku oferta Summer Fall Festiwal ma być równie bogata. POKiS nie podaje co prawda konkretów, lecz wiadomo, że wśród zespołów, które mają szanse wystąpić w Płocku, są m.in. znana i lubiana kapela Strachy na Lachy, grający punk-rock Ine Kafe, ekipa Skowyt oraz mazurskie Molly Malone. Największą gwiazdą festiwalu ma stać się natomiast New Model Army.

Ten angielski zespół powstał w 1980 roku w Bradford. Justin Sullivan, będący jednocześnie wokalistą oraz autorem i współautorem tekstów, dał się poznać fanom jako niezwykle charyzmatyczny lider kapeli. Zespół, grający klasyczny rock, koncertował na wielu scenach na świecie – także w Polsce. NMA wystąpił w naszym kraju w 1993 i 2009 roku na Festiwalu w Jarocinie, zaś w 1998 roku w Poznaniu. Ostatni raz New Modern Army zagrali podczas Seven Festiwal w Węgorzewie w 2012 roku.Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki nie potwierdza jeszcze występu żadnego z wymienionych zespołów. – Nie możemy zdradzić szczegółów, bo trwają rozmowy z artystami – tłumaczy Łukasz Kłobuchowski, kierownik działu informacji i promocji POKiS-u. – Potwierdzam jednak, że festiwal się odbędzie – dodaje.

Więcej szczegółów i pierwsze konkretne nazwiska, mają zostać ujawnione wkrótce.

Summer Fall Festiwal odbędzie się 12 września na płockiej plaży. Wstęp, podobnie jak w latach ubiegłych, ma być wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU