REKLAMA

Będzie kanalizacja pod Wisłą

REKLAMA

Wczoraj Wodociągi Płockie zawarły umowę na dofinansowanie drugiego etapu programu porządkowania gospodarki ściekowej. Spółka otrzyma dotację – ponad 24 mln zł. Powstanie kanalizacja pod Wisłą.

Jak zapowiada ratusz, dofinansowanie odmieni życie mieszkańców lewobrzeżnego Płocka. To drugi etap modernizacji gospodarki ściekowej w naszym mieście. Polega on m.in. na zbudowaniu sieci kolektorów w Górach i Ciechomicach na osiedlach, na których do dziś funkcjonują szamba.

Wodociągi Płockie zlikwidują także oczyszczalnie ścieków w Górach (obok cegielni) oraz w Radziwiu (przy ulicy Popłacińskiej) – w tym rejonie powstanie przepompownia, która zajmie się tłoczeniem ścieków pod Wisłą do systemu kolektorów, funkcjonujących na prawym brzegu rzeki.Koszt projektu to blisko 55 mln złotych. 24 mln zł to dofinansowanie unijne ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przetarg na wykonanie przedsięwzięcia, którego finał planowany jest na 2015 rok, zostanie ogłoszony już w lutym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU