Będzie duża impreza dla miłośników disco polo. Kto wystąpi?

REKLAMA

Czerwiec zwiastuje nam, że już wkrótce rozpocznie się sezon festiwalowy. Miłośnicy muzyki dla całej rodziny mogą cieszyć się na kolejną edycję Disco nad Wisłą, który w sierpniu ponownie zagości na płockiej plaży. Organizatorzy zdradzają pierwsze szczegóły na temat tego wydarzenia.

W ubiegłym roku na Disco nad Wisłą bawiło się około 10 tys. osób. Wówczas gwiazdą festiwalu był Zenon Martyniuk, ale nie brakowało największych nazwisk tego gatunku muzyki. Organizatorzy liczą, że i w tym roku na plaży będą bawić się młodzi, seniorzy i dzieci, a przyciągnąć ma ich nie tylko dobór wykonawców, ale i sporo atrakcji dla uczestników.

PowiązaneTematy

– Jak widać, zapotrzebowanie na ten gatunek muzyczny w Płocku i w okolicach istnieje – mówi Adrian Kiełbowski z Agencji Reklamowej Ultrapropaganda, pomysłodawca Disco nad Wisłą. – Plaża nad Wisłą, sierpniowy weekend (11-12 sierpnia) i atmosfera rodzinnego pikniku na pewno przyciągną ponownie na festiwal nie tylko fanów disco polo, ale i miłośników dobrej zabawy – dodaje.

Organizatorzy nie ukrywają, że stawiają na rodziny, dlatego w tym roku dzieci z roczników 2005-2017 wchodzą na festiwal bezpłatnie! Bezpłatne wejście dotyczyć będzie również osób urodzonych przed 1957 rokiem. Poza bezpłatnymi wejściówkami, przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych. Do końca czerwca karnety na Disco nad Wisłą będą w cenie 29 zł! Można je już kupić na KUP BILET.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na głównej scenie wystąpiły m.in. zespoły: Akcent, Power Play, Playboys, Piękni i Młodzi, Quest, Soleo, Boys, Defis, Skaner, Cliver, Long&Junior, Top Girls, Joł, Ellixir czy Magnum. Rozgrzewkę zapewniała ekipa POLO TV ze swoim cyklem koncertowym „Discopolowanie”, promującym młode zespoły polskiej muzyki disco. Festiwal prowadził wówczas Mister Polski 2014, Rafał Maślak wraz z Edytą Folwarską, prezenterką telewizji POLO TV, oraz Anną Jankowską, dziennikarką VOX FM. Rozstawiono wówczas dodatkowo namiot ze sceną muzyki Italo Disco, w którym prym wiedli DJ JIMI i DJ ROBERT.

A jak będzie w tym roku? Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że na Disco nad Wisłą 2017 pojawią się m.in. Czadoman, Defis, Extazy, Long&Junior czy Eratox,

Czadoman to Paweł Dudek, polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. Karierę muzyczną zaczynał pod własnym imieniem i nazwiskiem jako wokalista zespołu muzycznego Arena, który wykonywał muzykę rockową. Początkowo próbował rozpocząć solową karierę w nurcie muzyki pop-rockowej, ale przerwał ją spór twórcy z menadżerem. Muzyk pod pseudonimem Czadoman zadebiutował w 2013 roku. Pseudonim Czadoman nawiązuje do nazw filmowych, amerykańskich superbohaterów, takich jak Superman czy Spiderman. Najbardziej znane utwory Czadomana to „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” oraz „Bliźniaczki”, które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeń w serwisie internetowym YouTube.

Defis to zespół pochodzący z Głębokiego koło Cycowa w powiecie łęczyńskim. Defis i jego wokalista Karol Zawrotniak prezentuje nowe oblicze polskiego disco/dance. Formacja zawiązała się w styczniu 2012 roku. Lider zespołu w 2014 roku wziął udział w drugiej edycji Disco Star, gdzie został zauważony przez jury w składzie Shazza, Liszewski, Masters i Miller. W lutym grupa zgłosiła się do eliminacji na konkurs Eurowizja 2016. Formacja Defis ma na koncie takie przeboje jak: „Wciąż o Tobie mam sny”, „Tak bardzo tego chcę”, „Niespotykany kolor” czy „Jeden gest”. O popularności przebojów formacji Defis świadczą także liczne remixy, które  co chwila pojawiają się w sieci.

Extazy – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Zespół powstał w 2009 roku. Liderem i wokalistą od początku istnienia jest Kamil Chludziński. Wcześniej członkowie zespołu działalność muzyczną wydawali pod nazwą Matrix. Grupa zadebiutowała w 2009 roku singlem „Smakować będę cię”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Buzi to za Mało”, „Dziewczyno Idealna”, „Nektar z banana” oraz notowane: „Balujemy dziś w domu” i „Jesteś moją wyśnioną”. Teledyski do utworów „Tylko moja dziewczyna”, „Po uszy zakochany” oraz „Kocham twoje oczy” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Extazy na portalu YouTube w sumie ponad dwadzieścia milionów razy.

Long & Junior – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Grupa zadebiutowała w 2000 roku singlem „J.A.Z.D.A.”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane: „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”. Teledyski do utworów „Tańcz tańcz tańcz” oraz „Kolorowa sukienka” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Long and Junior na portalu YouTube w sumie ponad sześćdziesiąt milionów razy.

Członkowie zespołu Eratox to czterech niezwykle pozytywnie nastawionych do świata muzyków: Przemek Budka, Patryk Bartczak, Marcin Dramiński i Maciej Głowiński. Disco Star 2015 otworzył im drogę do sławy, a oni chętnie z tego skorzystali, zdobywając najpierw tytuł „Najbardziej energetycznego wykonawcy show”, a później główne trofeum programu, stając się nową gwiazdą muzyki tanecznej. Na koncie zespołu pojawiły się od tego czasu energetyczne taneczne hity i teledyski: „Piękny Sen”, „Ja śpiewam do Ciebie dziewczyno” i „Anka Barmanka”.