REKLAMA

Będą wcześniejsze wybory samorządowe, a Płock przegra z Radomiem?

REKLAMA

Ciekawą rozmowę, dotyczącą m.in. Płocka, odbył dziennikarz radomskiego Radia Plus z posłem Prawa i Sprawiedliwości Markiem Suskiem. Wynika z niej, że ze względu na ustawę o podziale terytorialnym, mogą odbyć się wcześniejsze wybory samorządowe. Poseł stwierdził też, że on będzie wnioskował za tym, aby stolicą nowego województwa był Radom, a nie Płock.

W związku z zapowiadaną ustawą o podziale terytorialnym, prowadzone są teraz prace, po których zakończeniu projekt ma być złożony do Sejmu. Według wstępnych zapowiedzi, podzielone ma być województwo mazowieckie, a dokładniej wydzielona miałaby być z niego Warszawa z ościennymi gminami. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują samorządowcy i politycy opozycyjni tłumacząc, że spowoduje to m.in. problemy z pozyskaniem środków z Unii Europejskiej.

[button link=”http://petronews.pl/adam-struzik-podzial-mazowsza-nie-ma-sensu/” target=”new” color=”#27aa29″] Adam Struzik: Podział Mazowsza nie ma sensu[/button]

Fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Fot. Adrian Grycuk, Wikipedia

18 stycznia w Radiu Plus Radom wypowiadał się na ten temat poseł PiS Marek Suski. I chociaż nie chciał on potwierdzić daty przeprowadzenia wyborów samorządowych (nieoficjalnie mówi się o 5 czerwca br.), ponieważ, jak zauważył „prace koncepcyjne dopiero się zaczęły”, to przyznał, że po zatwierdzeniu ustawy odbędą się wybory – do sejmiku województwa mazowieckiego i nowego województwa stołecznego.Marek Suski stwierdził też, że zapowiedź o stolicy w Płocku była jedynie „zapowiedzią dwóch posłów, którzy zrobili konferencję prasową i powiedzieli, że chcą mieć stolicę w Płocku”, ale decyzja będzie podejmowana w układzie wszystkich posłów, a on woli, żeby stolica była w Radomiu.

Pełen materiał na stronie Radia Plus Radom.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU