Na ostatni dzień marca zaplanowano Ekstremalną Drogę Krzyżową, której uczestnicy przejdą nocą aż 43 kilometry. Poszczególnymi stacjami będą przydrożne krzyże i kapliczki regionu płockiego.
W piątek, 31 marca, w płockiej parafii Ducha Świętego rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy tego wydarzenia będą szli nocą 43 km.
Reklama
– Przydrożne krzyże i kapliczki, które będziemy mijali po drodze, staną się na ten czas Stacjami tej wyjątkowej Drogi. Droga Krzyżowa będzie wiodła z Płocka, przez Cierszewo, do Sikorza i z powrotem, przez Ludwikowo. Ostatnią Stacją będzie płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które mieści się na Starym Rynku – zapraszają organizatorzy.
Jak podkreślają, jej uczestnikami są nie tylko osoby wierzące, ale i te niezwiązane z Kościołem Katolickim.
– EDK to propozycja dla ludzi odważnych. Ta trudna, nocna wędrówka, o długości maratonu, pozwala lepiej przygotować się do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, głębiej doświadczyć ogromu cierpienia Pana Jezusa i
docenić Jego ofiarę – wyjaśniają organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Osoby, które chcą podjąć się tego wyzwania, wszystkie informacje oraz formularz zapisu znajdą na stronie edk.org.pl.
Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą, 31 marca o godz. 19 w kościele par. Ducha Świętego w Płocku (ul. Adama Asnyka 2).
















![„Jurassic World”, „Buzz Astral” czy „Goliat”? Sprawdźcie propozycje NK Przedwiośnie [REPERTUAR]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/06/nove_kino_przedwiosnie1-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)








![RYKOwisko znów przyciągnie setki pasjonatów. Będzie niespodzianka! [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rykowisko-360x180.jpeg)









