REKLAMA

Będą nowe mieszkania komunalne

REKLAMA

Dwie kamienice przeznaczy ratusz pod nowe mieszkania komunalne w Płocku. Dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kamienicach przy ul. Sienkiewicza oraz Kwiatka powstanie 37 mieszkań komunalnych.

PowiązaneTematy

Pomysł jest podobny jak w październiku ubiegłego roku, kiedy to działający na rzecz miasta jako inwestor MTBS w Płocku oddał do użytku zrewitalizowaną kamienicę przy ul. Sienkiewicza 65 z sześcioma mieszkaniami komunalnymi. Było to możliwe dzięki ustawie o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, która pozwala na dofinansowanie do 50 proc. wartości robót przy takich inwestycjach.

Teraz Bank Gospodarstwa Krajowego zakwalifikował dwa wnioski Płocka – MTBS przy ul. Sienkiewicza 25 chce wyburzyć istniejący budynek, który ze względu na stan techniczny nie nadaje się do remontu, i w tym miejscu postawić nową kamienicę, a także zrewitalizować nieruchomość przy ul. Kwiatka 3. W tym drugim przypadku remont jest nieco trudniejszy, ponieważ nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków. Dlatego frontowy budynek zostanie całkowicie odnowiony (projekt zakłada tylko częściową rozbiórkę), natomiast sąsiadująca z nim oficyna powstanie na nowo.Dzięki tym inwestycjom miasto zyska 37 lokali komunalnych – przy ul. Sienkiewicza 25 powstanie 15 mieszkań o powierzchni od 23 do 57 metrów kwadratowych, a przy ul. Kwiatka 3 – 22 mieszkania o powierzchni od 28 do 56 mkw.

Ratusz planuje, że umowę na dofinansowanie będzie można podpisać we wrześniu br., dzięki czemu pierwsze prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Potwierdza to Karolina Świstak z Departamentu Komunikacji BGK. – Termin podpisania umowy jest w ocenie banku jak najbardziej realny – ocenia. – Dofinansowanie inwestycji jest zagwarantowane dla miasta Płock, a ponieważ realizuje ją MTBS, partycypując w montażu finansowym, można w dużym uproszczeniu powiedzieć, że środki na realizację inwestycji są zagwarantowane. Kwotę dofinansowania w wysokości procentowego udziału do faktycznych kosztów inwestycji otrzyma miasto, a następnie przekaże MTBS-owi za wykonane prace – wyjaśnia.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU