Będą masowo grać w LOL-a. Wybiorą najlepszych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 25 kwietnia, w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku odbędzie się Ultimate Gaming Challenge, organizowany przez Akademickie Koło Studentów i Absolwentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Who is Next oraz Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”. Zaproszono drużyny z całej Polski. 

Najpopularniejszą rozrywką wśród młodych ludzi są zdecydowanie gry komputerowe. Wśród nich, prawdziwe tryumfy święci League of Legends, w którą miesięcznie gra około 30 milionów osób. Na całym świecie organizowane są także turnieje w tę grę, a ich zwycięzcy to prawdziwi milionerzy. Mistrzowie świata z 2014 roku, wraz z tytułem otrzymali między innymi czek na milion dolarów. Zwycięstwo w płockich zawodach nie będzie aż tak hojnie premiowane, ale organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

W sobotę, 25 kwietnia, do Płocka przyjadą 4 najlepsze drużyny, wyłonione z kwalifikacji internetowych, które własnie trwają. W zmaganiach mogą wziąć udział zespoły z całej Polski. Najlepsi gracze przez cały dzień będą walczyli o złoty puchar turnieju Ultimate Gaming Challenge. Zawody będą otwarte dla publiczności, a dla odwiedzających przewidziano także wirtualne zmagania. Przybyli do ZSB uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju w grę Tekken oraz Dirt 3.

Jeżeli wydaje Wam się, że e-sport to wciąż niszowa dyscyplina, powinniście szybko zweryfikować swoją wiedzę. W Katowicach odbywa się impreza Intel Extreme Masters, na którą przybywają tysiące fanów z całej Europy, a transmisje internetowe docierają do milionów fanów na całym świecie. Płocczanie także lubują się w komputerowych rozgrywkach, co może zwiastować dużą frekwencję pod koniec miesiąca w “budowlance”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji