Bądź szlachetny – podaruj świąteczną paczkę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki ruszyła. Wystarczy pięć kroków, aby wybrać potrzebującą rodzinę, dla której będziemy mogli przygotować świąteczną paczkę. Otwarto bazę rodzin włączonych do projektu i są już pierwsi darczyńcy.

W Szlachetną Paczkę zaangażowały się tysiące osób. Wśród nich jest także prezydent Bronisław Komorowski z żoną, sportowcy – między innymi Jerzy Dudek, Agnieszka Radwańska, trio z Borussi Dortmund: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, czy aktorzy z serialu Rodzinka.pl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Wiosna, w ramach którego dla rodzin potrzebujących przygotowywane są paczki na Święta Bożego Narodzenia. Darczyńcy z internetowej bazy danych w kilka kliknięć wybierają konkretną rodzinę, której chcą pomóc. Następnie należy poczekać na kontakt od wolontariusza przydzielonego do rodziny. Pomoże on nam przygotować świąteczną paczkę dla rodziny, którą wybraliśmy.

W bazie potrzebujących znajduje się ponad 7 tys. rodzin z całej Polski. Ponad 6 tys. znalazło już swojego darczyńcę. W województwie mazowieckim na pomoc czeka ponad 900 rodzin, natomiast w naszym regionie takich rodzin jest około 80, z czego 30 mieszka w Płocku. Lista nie jest ostateczna. Przedstawiciele Szlachetnej Paczki sukcesywnie będą dodawali kolejne rodziny do bazy wraz z szczegółowymi opisami.

W najbliższą sobotę, 23 listopada od godz. 10 do 18, w galerii Mazovia odbędzie się happening płockich wolontariuszy. Mieszkańcy na największej w Płocku, 30-metrowej Karcie Życzeń, będą zapisywali ciepłe słowa skierowane do rodzin ze Szlachetnej Paczki. W programie znajdą się także warsztaty plastyczne dla dzieci, gry, zabawy oraz wstęp do krainy czarów z iluzjonistą Martinem.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji