REKLAMA

REKLAMA

Avatar wraca do NK Przedwiośnie. Co jeszcze w repertuarze?

REKLAMA

Przeczytajrównież

NoveKino Przedwiośnie w chłodne, jesienne dni zaprasza na premiery filmowe i stałe cykle. Co tym razem w repertuarze?

Avatar

Od 23 września Nagrodzony Oscarem®, najbardziej kasowy film wszech czasów, „Avatar” Jamesa Camerona z 2009 roku ponownie na dużym ekranie! Widzowie po raz kolejny będą mieli okazję przenieść się do roku 2154, by przemierzyć wszechświat ku odległej planecie Pandora, oglądając film w najnowocześniejszej technologii projekcji 3D.

Johnny

Od najbliższego piątku zapraszamy na premierę filmu “Johnny” – poruszającej, opartej na prawdziwej historii opowieści o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

“Johnny” – to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Reżyseria: DANIEL JAROSZEK Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna, Maria Pakulnis

Tedi i szmaragdowa tablica

Dla najmłodszych widzów NK Przedwiośnie przygotowało premierę „Tedi i szmaragdowa tablica” w wersji z dubbingiem. Tedi Jones powraca w animowanej komedii .

Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Bajkoranki: Mia i ja. Film

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 w Bajkorankach przedstawiona zostanie przedpremierowo animacja „Mia i ja. Film” dubbing. Wewnątrz magicznej księgi kryje się przejście do innego świata, w którym zwykła dziewczynka może stać się wielką bohaterką. Bilety w cenie 15 zł.

Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice. Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki. Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.




Po seansie niedzielnym NK Przedwiośnie zaprasza na SPOTKANIE Z ALPAKAMI. W programie:

  • ciekawostki o alpakach
  • głaskanie
  • karmienie
  • przytulanie.

Spotkania Filmowe: Simona

W poniedziałek, 26 września o godz. 18:00 w Klubie Filmowym Spotkania Filmowe zaprezentowany zostanie film „Simona”, odbędzie się też spotkanie z Michałem Książkiem. Bilety w cenie 15 zł.

„Simona” – Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Jako spadkobierczyni testamentu Lecha Wilczka, partnera Simony, który był autorem niezwykłych zdjęć z ich wspólnego życia w leśniczówce „Dziedzinka”, Ida ma dostęp do jego archiwum. Porządkując pozostawione przez Lecha zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma. Wraz z nią poznajemy świat magicznej, pradawnej, ale także tej współczesnej Puszczy. To opowieść o niezwykłym życiu Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji, pracując jako psycholożka i badaczka dzikich zwierząt. To dzięki niej postrzegamy Puszczę nie jako rezerwat przyrody, ale unikalny, jedyny w swoim rodzaju, ekosystem, który istnieje od tysięcy lat. To miejsce jest schronieniem dla zwierząt, które często są już na progu wyginięcia. Z tej opowieści wyłania się postać osoby wielowymiarowej, barwnej, bezkompromisowej, radykalnej w zachowaniu i poglądach, wyprzedzającej swój czas i przez to często samotnie walczącej o dobro przyrody i budowanie społecznej świadomości związku człowieka z przyrodą. Dla Idy podróż do Puszczy jest za to powrotem do wspomnień z dzieciństwa, odkrywaniem własnych korzeni a jednocześnie spotkaniem z przodkinią wielkiego formatu, której przesłanie jest ponadczasowe.

W rozmowie udział wezmą:

  • Michał Książek – inżynier leśnik, poeta, pisarz-reportażysta, ornitolog i kulturoznawca, felietonista, przewodnik syberyjski i białowieski, publikował m. in. w „Polityce”, stale współpracuje z „Przekrojem”.

Debiutował reportażem „Jakuck słownik miejsca”, który jest reportersko-etnograficzną relacją i słownikiem języka, którego Michał nauczył się w trakcie kilkuletniego pobytu na Syberii. Za tę książkę został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. Jego tom poezji „Nauka o ptakach” zdobył główny laur we Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej Silesius w kategorii debiut oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike w 2015 roku. Kolejny reportaż „Droga 816” jest zapisem podróży wzdłuż kulturowej granicy między Polską a Ukrainą – książka ta zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej oraz Nagrodę Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak oraz Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Zbiór wierszy „Północny Wschód” wyróżniono Orfeuszem Mazurskim w 2018 roku.

Aktywista w Obozie dla Puszczy i Inicjatywie Dzikie Karpaty, współtwórca ruchu Lasy i Obywatele. Czynny obrońca przyrody, brał udział w pokojowym proteście i blokadach sprzętu przy wycince Puszczy Białowieskiej w lipcu 2017 roku, gdzie został poturbowany przez policję. Jeździ po Polsce i pomaga lokalnym aktywistom w ochronie cennych drzew i parków, nagłaśnia takie przypadki w mediach i zgłasza naruszenie prawa organom ścigania.

Prowadzi spacery przyrodnicze i ornitologiczne w Puszczy Białowieskiej, po Zakolu Wawerskim i Lasku Bielańskim w Warszawie.

  • Spotkanie poprowadzi Anna Dymek – absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Po dyskusji odbędzie się spacer przyrodniczy, który poprowadzi Michał Książek

W repertuarze wciąż pozostają:

  • „Guliwer” – Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.;
  • “Patrz jak się kręcą” – Na West Endzie w latach 50-tych, w trakcie prac nad przygotowaniem filmowej wersji głośnej sztuki, ginie jeden z kluczowych członków ekipy. Sprawą morderstwa zajmują się zmęczony życiem inspektor Stoppard (Sam Rockwell) oraz młoda, entuzjastyczna policjantka Stalker (Saoirse Ronan). Ten pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir wydarzeń kryminalnych, podejmując się ryzykownego śledztwa, by rozwikłać mroczną tajemnicę londyńskiego teatru.;
  • „Zołza” – Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1 Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?;
  • “Orlęta Grodno ‘39” – Grodno, wschodnie pogranicze przedwojennej Polski. 1 września 1939 roku niemieckie samoloty bombardują miasto. Jedna z bomb trafia w szkołę Leosia, Eweliny i Tadka. Dosłownie i symbolicznie kończy się świat beztroskiego dzieciństwa, zabawy, pierwszych zauroczeń. Leoś ma 12 lat, jest żydowskim chłopcem, zafascynowanym polską tradycją niepodległościową. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski, 20 września planuje zająć Grodno. Miasto rozpoczyna beznadziejną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.;
  • „Żywy” lektor – to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku, czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU