REKLAMA

Automaty paczkowe ORLENU już działają. Do końca roku 500 urządzeń [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Bez Tajemnic

REKLAMA

Sieć „ORLEN Paczka” już działa. Koncern uruchomił 200 automatów paczkowych, do końca roku powstanie ich 500, a do 2022 roku będzie ich 2 tysiące. Na odebranie paczek klienci będą mieli aż 3 dni robocze (w automatach konkurencji trzeba to zrobić w ciągu 48 godzin).

W poniedziałek, 27 września zainaugurowano uruchomienie sieci automatów paczkowych ORLEN Paczka. Jak wyjaśniał podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern dostrzega ogromną szansę, wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestuje w rozwój usług nadania i odbioru paczek.

– Dziś ORLEN to nie tylko tankowanie paliw. W ciągu najbliższych 10 lat w swojej strategii zakładamy inwestycje na poziomie 140 mld zł. Bardzo mocno rozbudowujemy filary naszej firmy, stajemy się firmą coraz bardziej multienergetyczną. Jednak zakładamy też inwestycje w sektorze detalicznym, który jest dla nas jednym z ważniejszych obszarów rozwoju – tłumaczył Daniel Obajtek.

Podkreślał również, że 11 mld zł środków inwestycyjnych zostanie przeznaczonych właśnie na sektor detaliczny. Zwiększana będzie ilość stacji w kraju i za granicą, a te istniejące będą modernizowane. Prezes ORLENU zapowiedział także rozwój nowoczesnych kanałów sprzedaży, w tym właśnie e-commerce.

Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej mówiła, że badania konsumenckie dowodzą wzrostu popularności odbioru przesyłki w punkcie.

– Dzisiaj jest to 200 takich maszyn ORLENU w Polsce, do końca tego roku będzie ich 500, a do końca przyszłego roku 2 tysiące – podkreślała.

Zaznaczyła też, że automaty paczkowe ORLENU są dostosowane do kierowców, którzy mają gdzie zaparkować, ale i do osób niepełnosprawnych, które w aplikacji mogą zaznaczyć, aby paczka była włożona do niższych skrytek, a po podjechaniu do urządzenia swobodnie sięgnąć do monitora.Automaty paczkowe stoją już w wielu polskich miastach, m.in. w Płocku, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Są one zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę.

Partnerem logistycznym usługi jest RUCH, czyli spółka przejęta przez PKN ORLEN pod koniec ubiegłego roku. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę, już w 90 proc. punktów czas dostawy przesyłek „ORLEN Paczka” skrócił się do 1-2 dni od nadania ich przez e-sklep. Partnerem PKN ORLEN przy rozwoju sieci automatów paczkowych jest Kern, rodzinna firma ze Szwajcarii.

Korzystanie z nowej usługi ORLENU ułatwia aplikacja mobilna, która pozwala m.in. bezdotykowo otwierać skrytki w automatach paczkowych, a także otrzymywać kupony i rabaty za odbieranie przesyłek. Jak zaznaczała Patrycja Klarecka, obecnie sprzedawcy docierają ze swoją ofertą do prawie 10 mln użytkowników, którzy mają punkt odbioru w odległości do 10 minut pieszo. Aplikacja mobilna „ORLEN Paczka” jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android. Umożliwia ona śledzenie statusu zamówionej przesyłki, odebranie jej w całej sieci punktów oraz bezdotykowe otwieranie skrytki w automatach, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Aplikacja pozwala też znaleźć punkty „ORLEN Paczka” na mapie wraz z nawigacją do nich.

Obecnie sieć „ORLEN Paczka” obejmuje około 1100 stacji ORLEN, ponad 1000 kiosków RUCH-u, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Zgodnie z zapowiedziami, do końca tego roku udostępnionych będzie już 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie, a w kolejnych latach PKN ORLEN planuje dalszą, intensywną rozbudowę usługi „ORLEN Paczka”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 20

 1. tarzan says:

  Podobno sa lepsze ceny niz w inposcie i szybki czas dostawy, u mnie w miescie chyba jeszcze nie ma ale chetnie przetestuje

 2. patataj says:

  oby bylo ich wiecej, takze w moim miescie, maja dlugi czas na odbiór i to mi sie podoba

 3. kwaśnica says:

  nie zamawiam jakos czesto paczek ale paczkomaty lubie bo sa najszybsze, jedynie za krotki czas na odbior, w Orlenowskich jest dluzej co dla mnie jest na plus

 4. trebuszka says:

  Świetny pomysł, jestem jak najbardziej za! Jako fanka paczkomatów na pewno się zapoznam z tematem.

  • pomysł świetny says:

   choć kilka lat po konkurencji czyli Inpoście :-)
   Ale Orlę nie jest od paczkomatów, gazet lokalnych czy kanapaek, obawiam się że te działalności nie tylko nie będą zarabiać, ale firma bedzie musiała do tego dokładac. Tylko w tym przypadku jest z czego – ogoli sie suterena najwyżej jeszcze troche bardziej.
   W sumie dworki i pałace się tez się remontują :)

 5. Joahim says:

  Pomysł z tymi automatami naprawdę mnie zaciekawił, im więcej możliwości tym przecież lepiej, od zawsze wiadomo, że tak to działa. A Orlen tu tym razem mega zaskakuje, co róż nowe pomysły.

 6. h-amer says:

  niech działają sprawnie, mnie cieszy że powstają nowe paczkomaty , na 100% będę korzystał

 7. eryk says:

  im więcej punktów to lepiej , wiadoma sprawa
  ja zamawiam online cały czas więc fajnie jak i obok mnie powstanie orlenowy paczkomat, liczę na to

 8. patrycja says:

  Super nowina, nie mogłam się doczekac :) Oby powstawało coraz więcej ich automatów to będzie wygodniej kupować online.

 9. wodzianka says:

  A ja sie ciesze ze te paczkomaty powstaly, duzo mozliwosci, dobra cena i duzy plus za to ze czas odbioru paczki mozna przedlzuzyc

 10. Czyżby znowu jakaś says:

  Blondynka?

 11. Lukrecja says:

  Bojkotujmy tę firmę na każdym kroku i puśćmy w skarpetkach tego dziada

  • Czyżby says:

   Blondynka?

  • Nie dla nierozumnych! says:

   Pożyteczna…….

  • Płoczczanin MZRiP says:

   A może „ten dziad” nie spełnił twoich, zbyt wygórowanych wymagań?
   Co zrobisz, gdy nie nosi skarpetek?
   Ogarnij się trochę kobieto !
   Zacznij używać szarych komórek,których niewielka ilośc ci pozostała.

 12. śmiechłem says:

  Ekran zainstalowano specjalnie tak nisko żeby kłaniać się obajtkowi?

  • Edzio says:

   Normalnie jest. Stoją na podeście ślepy tumanie.

   • pisior says:

    Edziu,
    Ostatnio taki kulturalny byłeś.
    Po co to „tumanie”?
    Miłej nocy.

   • Cnoty niewieście says:

    to ty chyba z takiego podestu spadłeś starym jak cie nieśli w nim do krztu.
    Bo ja tam widze tylko ciemną szmate rozłożoną na bruku.

  • Edzio says:

   Cnoty niewieście udaj się jak najszybciej do okulisty.
   I język polski nie być łatwa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU