REKLAMA

Autobusy już na dworcu. Inwestycja zakończona [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

W środę, 10 grudnia, nastąpiło oficjalne otwarcie nowego dworca autobusowo-kolejowego. Jedna z najważniejszych inwestycji w mieście została zakończona. Już od północy z nowoczesnego dworca skorzystają też płocczanie. – Dziękuję osobom zaangażowanym w ten projekt. To dzięki nim udało nam się zrealizować go w tak znakomitym tempie – mówił podczas środowej konferencji prasowej prezes spółki Rynex, Radosław Bednarski. 

PowiązaneTematy

Straszący przyjezdnych i mieszkańców dworzec zmienił się nie do poznania. Wystarczyło zaledwie osiem miesięcy, by szarobury obiekt przy Dworcowej zamienił się w jedną z najpiękniejszych wizytówek Płocka. Zniszczoną elewację zastąpiła nowa, zielono-szara. Imponuje też wiata, rozciągająca się nad wszystkimi przystankami, która nadaje temu nowoczesnemu obiektowi wyjątkowego i ponadczasowego sznytu.

Podczas środowej konferencji prasowej za dobrą pracę dziękował prezes Ryneksu, Radosław Bednarski. – Cieszę się, że wykonawca i podwykonawca dworca to płocka firma, co ułatwiło nam kontakt i pozwoliło na dokładne zaplanowanie prac – powiedział podczas spotkania z mediami. – Tak jak wcześniej ustaliliśmy, skończyliśmy prace przed świętami. Wykonawca chwalił się, że płocki dworzec będzie ładniejszy niż jego wizualizacja. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale zmieniłem zdanie – śmiał się prezes Ryneksu.

Obecny podczas konferencji prasowej prezydent Płocka tłumaczył, że przebudowa starego dworca nie należała do najprostszych. Najbardziej kłopotliwe było pozyskanie zgód i pozwoleń na rozpoczęcie remontu. – Musieliśmy dołożyć wielu starań, by dworzec przeszedł w ręce miasta, by uczynić z niego wizytówkę miasta – przypomniał włodarz miasta. – To nie było łatwe, lecz kiedy udało się przejąć obiekt, dołożyliśmy wiele starań, by uczynić z tego miejsca centrum komunikacyjnym w Płocku. Ten cel udało się zrealizować – dodał, dziękując wykonawcom.

Pod wrażeniem inwestycji była też Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP. – Cieszę się, że nasze miasto się rozwija, czego dowodem jest ten dworzec – powiedziała podczas środowej konferencji prasowej. – To, co zrobiono na dworcu to z całą pewnością przykład designu nie dwudziestego pierwszego, lecz dwudziestego drugiego wieku – przekonywała posłanka.Gratulacji nie szczędził również przewodniczący Rady Miasta Płocka. – Jestem oszołomiony obiektem – rozpoczął Artur Jaroszewski. – W tej chwili znika główny powód do wstydu w naszym mieście. Cieszę się, że wykonawcą była spółka Rynex, do której ojcostwa się poczuwam – dodał.

Przypomnijmy, nowy dworzec poza obsłużeniem pasażerów z Płocka i spoza miasta, zaoferuje także lokale usługowe zlokalizowane w mini galerii. Na terenie dworca pojawi się też mały lokal gastronomiczny oraz hotel, pozostający wciąż w fazie wykończeniowej – konkretna data zakończenia prac nie jest jeszcze znana. Rynex tłumaczy, że w tym przypadku stawia nie na tempo prac, a na ich jakość. – Chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie – tłumaczył Bednarski. – Ludzie korzystający z usług hotelu mają widzieć obiekt dopięty na ostatni guzik – stwierdził.

Obiekt zacznie przyjmować i obsługiwać podróżnych od północy z środy na czwartek. Pierwszymi pasażerami będą osoby podróżujące autobusem przelotowym ze Słupska do Zamościa, który zatrzyma się przy ul. Dworcowej 11 grudnia o godz. 0.25. Pierwszy kurs z Dworca Płock ruszy w czwartek o godz. 4 rano, będzie to autobus płockiego Mobilisu, który pojedzie do Warszawy.

Podczas środowej konferencji podkreślano, iż projektu nie udałoby się zrealizować bez nisko oprocentowanej pożyczki z Instrumentu Jessica, którą płockiej spółce udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego, stanowiącej 2/3 kosztów. Nowy dworzec w barwach zieleni wybudowała firma Wixbud ze Słupna za 15 milionów złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU