REKLAMA

Audioriver wyjaśnia zakaz filmowania

REKLAMA

PowiązaneTematy

Otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika festiwalu w sprawie zakazu wnoszenia aparatów fotograficznych, uznanych za profesjonalne oraz kamer.

We wczorajszym artykule pisaliśmy o potrzebie sprecyzowania zasad, obowiązujących w czasie Audioriver. Interesowało nas również, skąd wzięła się zasada zakazu filmowania i fotografowania profesjonalnym sprzętem. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika festiwalu, Łukasza Napory.

  • Z czego wynika wprowadzenie takiej zasady?

Z kontraktów z artystami, które zakazują rejestracji ich koncertów bez wcześniejszego uzgodnienia. To jest zupełnie normalny zapis na koncertach i dużych festiwalach i uznaliśmy, że najwyższa pora wprowadzić go także u nas. Coraz większe gwiazdy to coraz większe wymagania i restrykcje.

  • Co stanie się ze sprzętem, który zostanie uznany za profesjonalny (czy zostanie zabrany uczestnikom)?

Uczestnik zostanie cofnięty z bramki i poproszony o powrót bez sprzętu.

  • Czy uczestnicy z innych miast, którzy wykupili bilety na festiwal i przyjechali z własnymi lustrzankami lub kamerami nie zostaną wpuszczeni na teren Audioriver?

Nie zostaną. Będą musieli zostawić sprzęt w swojej kwaterze, samochodzie itp.

  • Czy informacja o braku możliwości przynoszenia własnego profesjonalnego sprzętu fotograficznego była podawana przy sprzedaży biletów?

Nie, nie była. Możliwość robienia zdjęć z festiwalu nie jest kluczową częścią programu imprezy i nie ma żadnego wpływu na program czy cenę biletu. O zakazie poinformowaliśmy na dwa tygodnie przed festiwalem, więc jest to wystarczające wyprzedzenie, by zostawić taki sprzęt w domu.

  • Kto decyduje o „profesjonalności” danego sprzętu? Istnieją przecież kompaktowe aparaty fotograficzne, które są w pełni profesjonalnym sprzętem (np. z systemem Mikro 4/3 – kompakt z wymienną optyką).

Decyduje ochrona. Wymienna optyka dyskwalifikuje aparat. Kamery nie będą w ogóle wpuszczane.

  • Jeśli sprzęt będzie zatrzymywany przez ochronę, czy będzie wówczas objęty ubezpieczeniem? Kto odpowie za ewentualne zniszczenie lub kradzież sprzętu?

Sprzęt nie będzie zatrzymywany przez ochronę.

  • Czy oprócz sprzętu fotograficznego i video istnieją jeszcze inne zakazy, o których uczestnicy powinni się dowiedzieć? (np. alkohol, jedzenie itp.)

Oczywiście – obowiązuje zakaz wnoszenia własnego jedzenia i alkoholu na festiwal.

Wygląda na to, że te zasady już na stałe zagoszczą na Audioriver. Jeśli chcecie więc mieć zdjęcie nieco lepszej jakości niż z kompaktu, spróbujcie pozować fotografom, którzy uzyskali akredytację. Może zobaczycie się potem na portalu?

Tymczasem pamiętajcie, że montaż scen na festiwal już się zaczął, co powoduje utrudnienia. W rejonie Starego Rynku, ulic: Mostowej, Piekarskiej, Małachowskiego, Teatralnej, Pl. Narutowicza i Rybaki do 31 lipca obowiązuje czasowa organizacja ruchu dla pojazdów, obsługujących festiwal. Ulica Rybaki w dniach 27 lipca-29 lipca zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od parkingu amfiteatru do ul. Parowa/Szpitalna (odcinek z płyt betonowych).
Zawieszone zostaje także kursowanie autobusu Komunikacji Miejskiej linii „S” nad Zalew Sobótka. Natomiast jeszcze dzisiaj oraz 30-31 lipca w rejonie ul. Rybaki mogą występować utrudnienia w ruchu, w związku z pracami związanymi z montażem i demontażem scen i urządzeń technicznych na terenie festiwalu.