REKLAMA

Audioriver 2013: Paul Kalkbrenner, Mr. Oizo i Karin Park wśród kolejnych gwiazd

REKLAMA

Festiwal świata niezależnego przedstawia kolejny, trzeci już zestaw gwiazd, które w dniach 26-28 lipca 2013 wystąpią na plaży w Płocku. Tym razem organizatorzy zapewnili artystów reprezentujących wiele gatunków muzycznych. Od drum&bass po house i techno. Zobaczcie sami!

– Ogłoszone dziś nazwiska świetnie pokazują, jaki jest nasz festiwal – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Z jednej strony Kalkbrenner, Mr. Oizo czy Nymfo i Klute potwierdzają, że najwyższa jakość w tanecznej elektronice to nasz absolutny priorytet. Z drugiej – Karin Park z Julią Marcell dowodzą, że fani charyzmatycznych wokali oraz poszukującej alternatywy także znajdą coś dla siebie.

PowiązaneTematy

Paul Kalkbrenner zajmuje szczególne miejsce w ośmioletniej historii Audioriver. To on był jedną z gwiazd pierwszej edycji i to on w 2011 roku zgromadził na plaży największą, jak dotąd widownię. Teraz autor licznych albumów i odtwórca głównej roli w filmie „Berlin Calling” przyjedzie do Płocka po raz trzeci, by zaprezentować m.in. materiał ze świeżo wydanej płyty „Guten Tag”.

Na Audioriver całkiem niedawno – bo w ubiegłym roku – grał także reprezentant drum & bass Nymfo. Jego występ na scenie głównej zebrał tak świetne recenzje, że organizatorzy postanowili sprowadzić go po raz kolejny. W tym roku Holender nie będzie jednak sam, bo zagra wspólnie z Klute, czyli szefem słynnej wytwórni Commercial Suicide.

Pozostałe gwiazdy to zupełne nowości na płockiej plaży, a wiele z nich jeszcze nigdy nie występowało w Polsce. Wśród nich jest Szwedka Karin Park, która – choć od lat święci triumfy w rodzinnym kraju – na międzynarodowe wody wypłynęła dopiero dzięki wydanemu w zeszłym roku albumowi „Highwire Poetry”. Jej głos i muzykę można skojarzyć z twórczością Fever Ray czy The Knife i nie ma w tym nic dziwnego, bo producentami płyty Karin są osoby odpowiedzialne m.in. za brzmienie właśnie tych projektów.

Wyjątkową artystką jest także Julia Marcell, czyli laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna.

Fani electro także powinni być dziś szczęśliwi, bo do Polski wraca jeden z najsłynniejszych reprezentantów gatunku, czyli Mr. Oizo. Ten niezwykle utalentowany Francuz to artysta multimedialny, a na liście jego dzieł znajdziemy choćby kultową żółtą maskotkę z reklam Levi’s, albumy autorskie dla F Communiations i Ed Banger oraz wspólne płyty nagrane z takimi postaciami, jak Sebastien Tellier, DJ Feadz czy Uffie.

Na koniec kilka nazwisk, które rozgrzeją fanów undergroundowego house’u i techno. Rareshto – wyjątkowy DJ z Rumunii, na którego talencie poznał się choćby sam Ricardo Villalobos. Matador jest jednym z flagowych okrętów wytwórni Richiego Hawtina i 18. artystą na liście najlepszych live actów według portalu Resident Advisor. Z kolei Xhin to reprezentant jednej z najważniejszych wytwórni na dzisiejszej scenie techno, czyli Stroboscopic Artefacts.

Kolejny zestaw gwiazd to już część potężnego programu ósmej edycji festiwalu Audioriver, który odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Przypomnijmy: na płockiej plaży pojawią się takie gwiazdy, jak Rudimental, Gus Gus, Netsky, Jeff Mils, Alex Smoke, Őszibarack i wielu, wielu innych.