Artyści przez duże A, czyli “Pięknie być człowiekiem”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teraz już tylko wystarczy czekać na wielki finał, który odbędzie się 30 maja w Książnicy Płockiej. Weźmie w nim udział siedem osób, wytypowanych przez jury 36. eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.

30 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury poznaliśmy finalistów eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. W konkursie wzięło udział trzydzieścioro ośmioro uczniów, w trzech grupach wiekowych: klasy I- III, IV- VI oraz gimnazja.

– Są to dzieci bardzo uwrażliwione i zdolne – mówiła nam Ewa Workiewicz, nauczyciel teatru oraz opiekun grupy teatralnej, a także członek jury. – Jednak bardzo przykre jest to, że coraz mniej dzieci i młodzieży bierze udział w tego typu konkursach – dodała.

Wszystkie dzieci na gali zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. W kategorii klas I- III główni wygrani to Amelia Bielak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku oraz Miłosz Żbikowski ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku. W grupie wiekowej dzieci z klas IV- VI jury przyznało pierwsze nagrody dla Karoliny Cytackiej i Aleksandry Kaźmierskiej ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku oraz drugą nagrodę dla Janka Jaworskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku. W kategorii gimnazja pierwsza nagroda powędrowała w ręce Jakuba Kubita z Gimnazjum nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku, druga do Eweliny Ziółkowskiej z I Niepublicznego Gimnazjum „Profesor”, a trzecia do Szymona Polańczyka z Gimnazjum nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku.

– Kultywujecie wyższą formę komunikacji, bo tak można nazwać sztukę recytacji – mówił Maciej Woźniak, poeta, krytyk muzyczny, publicysta oraz członek jury. – Tu nie chodzi o aktorstwo czy o robienie jakiegoś show, tu wystarczy jeden gest lub ruch, podniesienie lub ściszenie głosu w odpowiednim momencie – radził młodym artystom.

Tylko siedmioro z laureatów weźmie udział w finale, który odbędzie się w Książnicy Płockiej. Będą to: Amelia Bielak, Miłosz Żbikowski, Karolina Cytacka, Aleksandra Kaźmierska, Jan Jaworski, Jakub Kubit oraz Ewelina Ziółkowska.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji