REKLAMA

Aplikacja myBus dostępna na Apple’a

REKLAMA

Płocka Komunikacja Miejska wprowadziła udogodnienie dla pasażerów – aplikację myBus Online, dzięki której każdy pasażer może sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Program, dostępny dotychczas wyłącznie na smartfony z systemem Android, w końcu doczekał się swojej wersji na iOS. 

Aplikacja myBus, którą gruntownie przetestowaliśmy, na bieżąco przekazuje dane o pozycji autobusów obliczając jednocześnie czas, potrzebny na przyjazd i dojazd do przystanku. System zawiera też pełne rozkłady jazdy i linię przystanków. Dzięki nadajnikom GPS aplikacja pozwala też na wykrycie autobusów i przystanków w pobliżu.

PowiązaneTematy

Dzięki temu udogodnieniu, uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się autobusu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy też przyspieszenia kursów. Istnieje też możliwość używania go w trybie offline.

Aplikacja do tej pory dostępna była na smartfony z systemem Android. Teraz myBus trafił także na system Apple. Aplikację można pobrać na każdy sprzęt z iOS-em (w wersji 6.0 lub wyższej).  Szczegółowa instrukcja obsługi oraz link do pobrania znajduje się na TUTAJ.

Aktualną pozycję autobusów można też sprawdzić na stronie internetowej www.rozklad.kmplock.eu. Po wyborze odpowiedniego przystanku pojawia się tablica z najbliższymi odjazdami wszystkich autobusów w czasie rzeczywistym, po uwzględnieniu przyspieszeń (zaznaczone kolorem czerwonym na mapie) lub opóźnień (zaznaczone kolorem zielonym). Ponadto, rozkład jazdy posiada wyszukiwarkę połączeń, dzięki której możliwe będzie zaplanowanie swojej podróży.