REKLAMA

Anonimowy sponsor wykupił 100 biletów do ZOO. Otrzymali je pracownicy szpitala

REKLAMA

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku przebywa obecnie dwóch pacjentów, u których potwierdzono zakażenie Sars CoV-2. Miłą niespodziankę dla pracowników szpitala przekazał natomiast płocki ogród zoologiczny.

21 maja rano na oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku znajduje się łącznie 16 pacjentów, w tym 7 pacjentów na oddziale zakaźnym, 8 na oddziale płucnym przekształconym w zakaźny, a 1 pacjent na OIOM-ie. Z tym, że jak zaznacza dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski, u osoby przebywającej na OIOM test nie potwierdził obecności koronawirusa.

PowiązaneTematy

W ciągu ostatniej doby pobrano 7 wymazów do testów na koronawirusa, z czego 3 na oddziale zakaźnym a 4 na pozostałych oddziałach (łącznie wykonano w szpitalu 647 pobrań). Na SOR do płockiego szpitala zgłosiło się minionego dnia 107 pacjentów, z czego 46 zostało na oddziałach szpitalnych.

Do szpitala przyjechał też dyrektor płockiego ZOO z miłą niespodzianką. Okazało się, że anonimowy sponsor wykupił 100 biletów do płockiego ogrodu zoologicznego, które postanowiono przekazać dla pracowników szpitala.

– Dzisiaj bilety zostaną rozdysponowane wśród pracowników, którzy zaangażowani są w walkę z koronawirusem – mówił podczas telekonferencji z dziennikarzami dyrektor szpitala, Stanisław Kwiatkowski.

Jak dodał, szpital wojewódzki nadal otrzymuje wsparcie od osób prywatnych i firm, a także samorządów. Pani wójt gminy Szczawin Kościelny przywiozła rękawice ochronne, a gmina Nowy Duninów przekazała maseczki ochronne FPP. Inne gminy przekazują też środki finansowe.Dyrektor szpitala apeluje też o rozsądne podchodzenie do wizyt w szpitalu – mówienie prawdy i przeanalizowanie, czy w ostatnich dniach nie mieliśmy kontaktu z osobą zarażoną lub przebywającą na kwarantannie domowej.

Dwa kolejne przypadki zakażenia w regionie płockim. Zarażona jest pacjentka hospicjum

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU