Ani Mru-Mru w płockim teatrze [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skromna scenografia i niezwykle bogata mimika – to charakterystyczne cechy jednego z najlepszych polskich kabaretów. W niedzielne popołudnie i wieczór kabaret Ani Mru-Mru rozbawiał do łez płocką publiczność.

Ani Mru-Mru tworzą pochodzący z Lublina: Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Za datę powstania sami twórcy uznają wrzesień 1999 roku. Michał i Marcin mimo, iż noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni. Pierwotnie w składzie udzielali się również: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu HADES.

W styczniu 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako “Trio Dyszona”. W czerwcu 2000 roku z kabaret odszedł Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce przyjęto dźwiękowca Waldemara Wilkołka. W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy dostrzeżono na ogólnopolskim festiwalu (III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich “Wyjście z cienia” w Gdańsku), co zaowocowało nagrodami na tym i następnych festiwalach. W grudniu 2001 kabaret opuściła Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek.

8 grudnia wystąpili w płockim Teatrze Dramatycznym dwa razy – o godzinie 16 i 19. Pełna widownia i roześmiane twarze były potwierdzeniem tego, że płocczanie lubią się dobrze bawić. Przy kabarecie Ani Mru-Mru o to nietrudno.

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji