REKLAMA

Andrzej Nowakowski zapewnia, że ma plAN dla Płocka. Jaki?

REKLAMA

W sali NovegoKina Przedwiośnie odbył się konwent lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, a więc PO i Nowoczesnej. W spotkaniu wzięli udział obecni radni i osoby ubiegające się o głosy, w tym z KOD-u. Byli samorządowcy, parlamentarzyści oraz prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Mam plan na Płock – zapewniał zebranych. Na czym polega?

Od gromkich braw i podziękowań za dotychczasową pracę rozpoczęło się spotkanie lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej. Tuż po nim wyświetlono kilkuminutowy film, obrazujący najważniejsze inwestycje, które udało się wykonać w Płocku. Pokazano dworzec, wyremontowane drogi, ścieżki rowerowe i wewnętrzną obwodnicę. Prezydent przekonywał w nim, że miasto już teraz jest miejscem przyjaznym dla każdego, a ma być jeszcze lepiej.

PowiązaneTematy

– Właściwie nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele zrobiliśmy dla Płocka – mówił do zebranych Andrzej Nowakowski. – Przez te osiem lat wprowadziliśmy to miasto na drogę dynamicznego rozwoju, także dzięki wsparciu środków unijnych. Bez was nie udałoby się tego zrobić – podkreślał prezydent, patrząc w stronę zebranych.

Jak przekonywał aktualny włodarz miasta, droga, jaką wybrał osiem lat temu jako prezydent Płocka, nie zmieniła się. – Nadal chcemy wywoływać zazdrość u innych z tego, jak miasto pięknieje i rozwija się – mówił Nowakowski. – To uda się zrobić tylko mając konkretny plan na Płock, który został stworzony w oparciu o setki rozmów z mieszkańcami – dodał.

Plan dla Płocka

Strategia ta polegać ma przede wszystkim na współpracy z mieszkańcami. To właśnie dzięki rozmowom na linii płocczanie – prezydent oraz mieszkańcy – radni powstał plan, który będzie realizowany w kolejnej kadencji samorządowej. Na czele tej listy znajduje się troska o środowisko i zdrowie. – Jednym z najważniejszych wyzwań jest właśnie środowisko naturalne – przekonywał Nowakowski. – Już teraz mamy własną stację monitorowania stanu powietrza, niezależną od WIOŚ-iu, a będą kolejne – deklarował.

W trosce o ekologię i zielone płuca Płocka mają powstać także kolejne parki i skwery. – Chcemy, by Płock był taką zieloną wyspą w Polsce. To mogą być mikro-parki, takie jak na Skarpie. Takie miejsca sprawiają, że żyje się tu po prostu lepiej – mówił do zebranych.

Wymieniał też inwestycje, które w trosce o zdrowie i płuca płocczan już zrealizowano – skwery, parki czy siłownie pod chmurką. Przypomniał o wymianie taboru autobusów Komunikacji Miejskiej, zapowiadając kontynuację tych działań. Zadeklarował także rozwój miejskiego szpitala.

– Będziemy rozbudowywać Szpital Św. Trójcy – przekonywał. – To właśnie w naszym szpitalu rodzi się najwięcej dzieci, to także w naszym szpitalu budujemy internę, by dbać o seniorów. Szpital miejski ma świetną opinię, dlatego będziemy dalej wspierać jego rozwój – deklarował Andrzej Nowakowski, zapowiadając jednocześnie pełną współpracę ze szpitalem wojewódzkim.

Ważnym punktem planu prezydenta jest też gigantyczna inwestycja – budowa stadionu Wisły Płock. – Nie tylko przygotowaliśmy koncepcję, ale w tym momencie ogłosiliśmy przetarg na nowy stadion dla Nafciarzy. To nie puste słowa, ale deklaracja poparta konkretnymi działaniami – dodał.

Równie ważnym wyzwaniem, które w ciągu kolejnych pięciu lat zadeklarował spełnić prezydent Nowakowski, to budowa nowej pływalni oraz zagospodarowanie zalewu Sobótka. – Myślimy o aktywności mieszkańców, dlatego szukamy partnera do budowy aquaparku. Chcemy też zamienić Sobótkę w miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu. Tam nie wystarczy jedna zjeżdżalnia – przekonywał.

Wśród wymienionych, sztandarowych projektów prezydent wymienił też budowę parkingów, przebudowę ważnych dla Płocka dróg, w tym remont ul. Tysiąclecia, al. Kilińskiego, ul. Wyszogrodzką, Chopina czy przebudowę wiaduktu przy ul. Spółdzielczej. Prezydent zapowiedział także dalszy rozwój systemu roweru miejskiego.

– Chyba nie ma na tej sali nikogo, kto nie jechał rowerem miejskim – mówił z dumą Nowakowski. – Ten system będziemy rozbudowywać, bo chcemy rozwijać drogi rowerowe. One się pojawią, tak jak pojawią się kolejne stacje roweru miejskiego. Będzie ona m.in. na Radziwiu, jak tylko zbudujemy kładkę rowerową na starym moście – obiecał.

Wśród dużych wyzwań, które mają zostać zrealizowane w ciągu kolejnych lat, jest budowa sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej. – To konkret, który jest wpisany w budżecie miasta – stwierdził Nowakowski. – Zapisaliśmy 50 mln zł na kolejne lata, tak by płocka orkiestra i chór mógł koncertować w nowym miejscu. Będziemy realizowali też mediatekę – obiecał prezydent.

Na liście zadań, które zrealizować ma miasto w najbliższych latach jest też budowa nowych przedszkoli, żłobków, rewitalizacja starówki czy przebudowa bulwarów wiślanych.

Na marginesie wspomnimy, że wśród zaproszonych gości pojawił się poseł Andrzej Halicki, który stał się znany szczególnie po publikacji taśm, na których w rozmowie z politykami PO ówczesny prezes Orlenu w żołnierskich słowach odnosi się do inteligencji tego posła.

Konwencja PO

Opublikowany przez Płock i Polityka Niedziela, 30 września 2018

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. Płocczanin says:

  Zdecydowanie najkonkretniejszy prezydent dla Płocka

 2. Ilona says:

  Andrzej ma plan ze swoimi kolegami na „rozwoj” Płocka… swoimi glosami zapewnicie jemu i jego kumplom prace. Powodzenia

 3. Aneta says:

  Aaaa piknik rodzinny z plakatami kandydatów z PSL do rady. No tak, swietnie sie tam bawilo to kilkanascie osob. ;)

 4. Lolo says:

  Miłościwie nam panujący Endriu Pierwszy Wspaniałomyślny ma „plan” tylko dla siebie.
  Spasł się chłopina przy korycie, to trochę szkoda by mu było stracić to koryto.
  A ile przydupasów poszłoby na szczaw i mirabelki.

  • Ja says:

   Ta, lepiej niech Miro tramwaj yebnie…

   • Lolo says:

    O gościu, który wybudował molo wzdłuż rzeki nie pisałem.
    Niestety Płock nie miał szczęścia do prezydentów, ale zaczęło się od Drętkiewicza, który wpakował miliony w „infiltracyjne ujęcie wody” jak w błoto.
    A druga sprawa – to rusz „Ja” odwłok i zobacz jak buduje się obwodnice wokół innych miast.
    Jak pisałem spasł się Endriu i szkoda mu koryta.
    No ale może należysz do ferajny…

 5. Marek says:

  Remonty,przebudowy robi się tam gdzie widać.Drogi wewnątrz osiedlowe są w opłakanym stanie(Boryszewska,Sannicka itd).Na osiedlu Parcele mieszkańcy też nie doczekają się ulic.Bo po co.To nie centrum i tam nie widać.Niech się ludzie męczą jeżdżąc po dziurach,niech im woda spływa do posesji.A co tam Czekali 15 lat poczekają i jeszcze.

  • Polka says:

   w tak rozwleczonym mieście trudno zbudować infrastrukturę, Płock to zlepek niewielkich osiedli przedzielonych rozległymi ugorami

 6. obatel says:

  Dzisiaj 1 października wieczorem na skarpie tak śmierdziało z Orlenu, że myślałem czy to prezes Orlenu Bezmajtek ze swoimi Kulpami, Aleksandrowiczami i resztą PiSowskiej bandy zesrali się po grochówce czy ze strachu co będzie jak stracą władzę, bo podzielą los UBeków
  to pewne

 7. Ela says:

  Niech przyjedzie na osiedla Skarpa i zobaczy ile rzeczy jest do zrobienia! Za jego kadencji zero wkładu w to osiedle- brak parkingów , płace zabaw istna tragedia, chodniki i uliczki w opłakanym stanie…prezydent ma gdzieś tą cześć miasta taka jest prawda

 8. a kiedy powstana says:

  zwykle, czyste, małe TOALETY MIEJSKIE?

 9. Endrju says:

  miasto już jest tak zapchane, ze każdą nowa budowle należy umieszczać na zewnątrz granic administracyjnych obecnego miasta, w tym mieście nie ma już terenów zielonych, wszędzie bloki i beton

 10. – Będziemy rozbudowywać Szpital Św. Trójcy – przekonywał. says:

  a pare dni wcześniej było info, ze trzeba będzie zamknąć szpital ze względów finansowych?

 11. a jakby Was Endriu zaporsił says:

  na Fejsa to co, przyjęlibyście zaproszenie?

 12. argument says:

  Prezydent nie ma wizji rozwoju tego miasta…. Zwykły populizm. Potrzebujemy nowych, stabilnych miejsc pracy! W Płocku! Nowy stadion dla największych trucicieli w mieście to zajęcie dla CBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU