REKLAMA

Andrzej Nowakowski zapewnia, że ma plAN dla Płocka. Jaki?

REKLAMA

W sali NovegoKina Przedwiośnie odbył się konwent lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, a więc PO i Nowoczesnej. W spotkaniu wzięli udział obecni radni i osoby ubiegające się o głosy, w tym z KOD-u. Byli samorządowcy, parlamentarzyści oraz prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Mam plan na Płock – zapewniał zebranych. Na czym polega?

Od gromkich braw i podziękowań za dotychczasową pracę rozpoczęło się spotkanie lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej. Tuż po nim wyświetlono kilkuminutowy film, obrazujący najważniejsze inwestycje, które udało się wykonać w Płocku. Pokazano dworzec, wyremontowane drogi, ścieżki rowerowe i wewnętrzną obwodnicę. Prezydent przekonywał w nim, że miasto już teraz jest miejscem przyjaznym dla każdego, a ma być jeszcze lepiej.

– Właściwie nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele zrobiliśmy dla Płocka – mówił do zebranych Andrzej Nowakowski. – Przez te osiem lat wprowadziliśmy to miasto na drogę dynamicznego rozwoju, także dzięki wsparciu środków unijnych. Bez was nie udałoby się tego zrobić – podkreślał prezydent, patrząc w stronę zebranych.

Jak przekonywał aktualny włodarz miasta, droga, jaką wybrał osiem lat temu jako prezydent Płocka, nie zmieniła się. – Nadal chcemy wywoływać zazdrość u innych z tego, jak miasto pięknieje i rozwija się – mówił Nowakowski. – To uda się zrobić tylko mając konkretny plan na Płock, który został stworzony w oparciu o setki rozmów z mieszkańcami – dodał.

PowiązaneTematy

Plan dla Płocka

Strategia ta polegać ma przede wszystkim na współpracy z mieszkańcami. To właśnie dzięki rozmowom na linii płocczanie – prezydent oraz mieszkańcy – radni powstał plan, który będzie realizowany w kolejnej kadencji samorządowej. Na czele tej listy znajduje się troska o środowisko i zdrowie. – Jednym z najważniejszych wyzwań jest właśnie środowisko naturalne – przekonywał Nowakowski. – Już teraz mamy własną stację monitorowania stanu powietrza, niezależną od WIOŚ-iu, a będą kolejne – deklarował.

W trosce o ekologię i zielone płuca Płocka mają powstać także kolejne parki i skwery. – Chcemy, by Płock był taką zieloną wyspą w Polsce. To mogą być mikro-parki, takie jak na Skarpie. Takie miejsca sprawiają, że żyje się tu po prostu lepiej – mówił do zebranych.

Wymieniał też inwestycje, które w trosce o zdrowie i płuca płocczan już zrealizowano – skwery, parki czy siłownie pod chmurką. Przypomniał o wymianie taboru autobusów Komunikacji Miejskiej, zapowiadając kontynuację tych działań. Zadeklarował także rozwój miejskiego szpitala.

– Będziemy rozbudowywać Szpital Św. Trójcy – przekonywał. – To właśnie w naszym szpitalu rodzi się najwięcej dzieci, to także w naszym szpitalu budujemy internę, by dbać o seniorów. Szpital miejski ma świetną opinię, dlatego będziemy dalej wspierać jego rozwój – deklarował Andrzej Nowakowski, zapowiadając jednocześnie pełną współpracę ze szpitalem wojewódzkim.

Ważnym punktem planu prezydenta jest też gigantyczna inwestycja – budowa stadionu Wisły Płock. – Nie tylko przygotowaliśmy koncepcję, ale w tym momencie ogłosiliśmy przetarg na nowy stadion dla Nafciarzy. To nie puste słowa, ale deklaracja poparta konkretnymi działaniami – dodał.

Równie ważnym wyzwaniem, które w ciągu kolejnych pięciu lat zadeklarował spełnić prezydent Nowakowski, to budowa nowej pływalni oraz zagospodarowanie zalewu Sobótka. – Myślimy o aktywności mieszkańców, dlatego szukamy partnera do budowy aquaparku. Chcemy też zamienić Sobótkę w miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu. Tam nie wystarczy jedna zjeżdżalnia – przekonywał.

Wśród wymienionych, sztandarowych projektów prezydent wymienił też budowę parkingów, przebudowę ważnych dla Płocka dróg, w tym remont ul. Tysiąclecia, al. Kilińskiego, ul. Wyszogrodzką, Chopina czy przebudowę wiaduktu przy ul. Spółdzielczej. 

Prezydent zapowiedział także dalszy rozwój systemu roweru miejskiego.

– Chyba nie ma na tej sali nikogo, kto nie jechał rowerem miejskim – mówił z dumą Nowakowski. – Ten system będziemy rozbudowywać, bo chcemy rozwijać drogi rowerowe. One się pojawią, tak jak pojawią się kolejne stacje roweru miejskiego. Będzie ona m.in. na Radziwiu, jak tylko zbudujemy kładkę rowerową na starym moście – obiecał.

Wśród dużych wyzwań, które mają zostać zrealizowane w ciągu kolejnych lat, jest budowa sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej. – To konkret, który jest wpisany w budżecie miasta – stwierdził Nowakowski. – Zapisaliśmy 50 mln zł na kolejne lata, tak by płocka orkiestra i chór mógł koncertować w nowym miejscu. Będziemy realizowali też mediatekę – obiecał prezydent.

Na liście zadań, które zrealizować ma miasto w najbliższych latach jest też budowa nowych przedszkoli, żłobków, rewitalizacja starówki czy przebudowa bulwarów wiślanych.

Na marginesie wspomnimy, że wśród zaproszonych gości pojawił się poseł Andrzej Halicki, który stał się znany szczególnie po publikacji taśm, na których w rozmowie z politykami PO ówczesny prezes Orlenu w żołnierskich słowach odnosi się do inteligencji tego posła.

Konwencja PO

Opublikowany przez Płock i Polityka Niedziela, 30 września 2018