REKLAMA

„Amerykańska sielanka” i „Ostatni smok świata”. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie, jak co tydzień, proponuje nowe produkcje i ciekawe seanse filmowe. Już od 27 stycznia zobaczymy m.in. „Sztukę kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, będzie też coś dla dzieci i dla miłośników Spotkań Filmowych.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej- kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Ostatni smok świata

27 stycznia ma również swoją premierę animacja „Ostatni smok świata” w wersji z dubbingiem.

„Ostatni smok świata” – Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół: czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata, oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

Amerykańska sielanka

Od 30 stycznia zapraszamy również na „Amerykańską sielankę”. To bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po American Beauty, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?
W poniedziałek 30 stycznia zapraszamy na kolejną odsłonę Spotkań Filmowych i seans filmu „9 życie Louisa Draxa” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na herbatę oraz ciastko.

9 życie Louisa Draxa

Ten pełen mrocznych tajemnic thriller to ekranizacja bestsellerowej powieści Liz Jensen „Dziewiąte życie Louisa Draksa”. Po śmierci ojca Anthony’ego Minghelli (Oscar za Angielskiego pacjenta; Utalentowany Pan Ripley) realizacji scenariusza podjął się jego syn, Max Minghella, przejmując produkcję długo oczekiwanego przez fanów książki filmu.

Znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do medycyny neurolog Allan Pascal (Jamie Dornan – Pięćdziesiąt twarzy Greya) decyduje się na udział w kontrowersyjnym eksperymencie, by ochronić przed niebezpieczeństwem pogrążonego w głębokiej śpiączce dziewięcioletniego pacjenta. Oczarowany piękną i tajemniczą matką chłopca (Sarah Gadon – Cosmopolis), krok po kroku zapuszcza się w coraz bardziej mroczne rejony, stopniowo uświadamiając sobie, że prawdziwe zagrożenie jest dużo bliżej niż początkowo zakładał.

Ponadto w repertuarze:

  • animacja „Sing” dubbing 2D – Aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki.
  • „Balerina” dubbing 2D i 3D – Jedenastoletnia sierota Felicja ucieka do Paryża, by zostać baleriną w operze. Tam trafia pod opiekę byłej gwiazdy baletu.
  • Musical „La La Land” napisy, gdzie w głównych rolach zobaczymy: Ryana Goslinga oraz Emmę Stonę – Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce.
  • Polski dramat „Konwój” – Dyrektor więzienia ściąga doświadczonego strażnika do transportu groźnego więźnia. Wkrótce dowiaduje się, że nieoczekiwanie w skład ekipy konwojentów wszedł też jego zięć.
  • Komedia w doborowej obsadzie „Po prostu przyjaźń” – Przyjaźń grupy ludzi zostaje wystawiona na próbę w obliczu życiowych przeciwności.
  • Ostatni film Andrzeja Wajdy, gdzie w głównej roli zobaczymy Bogusława Lindę „Powidoki” – charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU