Amazonki edukują na warsztatach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Płockie Stowarzyszenie “Amazonki” rozpoczyna jutro trzydniowe wyjazdowe warsztaty, które są częścią projektu “Nie bój się raka – poznaj go”, finansowanego przez Fundację “Fundusz Grantowy dla Płocka” w ramach V edycji konkursu grantowego. Pozostałe moduły projektu to otwarte spotkania dla płocczanek, poświęcone profilaktyce raka piersi.

Płockie Amazonki z Fundacją współpracowały już w poprzednich edycjach konkursu grantowego. Skupiały się głównie na tym, by do systematycznego badania piersi przekonywać młode dziewczęta, uczennice płockich szkół średnich. W tym roku jednak uznały, iż czas zrobić przerwę w edukacji szkolnej i zająć się dorosłymi płocczankami, wśród których nawyk samobadania jest zbyt rzadki. Każdego roku bowiem w Polsce na raka piersi umiera blisko 5 tysięcy kobiet. Przyczyną tak wysokiego procentu umieralności jest najczęściej zbyt późne wykrycie choroby, wynikające z braku edukacji, lęków i małej świadomości.

Pierwsze spotkanie edukacyjne, inaugurujące projekt, odbyło się 8 marca. Kolejne zaplanowano w październiku. By edukować innych, potrzebna jest jednak także inwestycja w siebie. Dlatego też od jutra, 35 członkiń stowarzyszenia na trzydniowych warsztatach spróbuje z psychologiem oswoić swój lęk przed wznowieniem choroby i wysłucha wykładów specjalistów z dziedziny ginekologii i dietetyki.

W V edycji konkursu grantowego Fundacja “Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację projektu “Nie bój się raka – poznaj go” przyznała Płockiemu Stowarzyszeniu “Amazonki” grant w wysokości 8 786 zł. Pieniądze na realizację projektów, realizowanych w ramach V edycji konkursu przekazali Fundatorzy: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji