REKLAMA

Amatorski turniej siatkówki przed ratuszem

REKLAMA

W najbliższą środę, 19 czerwca, na Starym Rynku w Płocku odbędzie się kolejna edycja amatorskiego turnieju siatkówki – PLAS Summer II.

Na płockiej starówce zorganizowany zostanie turniej, będący kontynuacją ubiegłorocznych rozgrywek PLAS (Płocka Liga Amatorów Siatkówki). Tym razem jednak siatkarze zagrają nie na hali, a na piasku.

– Będą to Mistrzostwa Płocka Amatorów w siatkówce plażowej o Puchar Prezydenta Płocka, czyli PLAS Summer 2019 – wyjaśnia Mariusz Sobczak, przedstawiciel Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Siatkówki 3S Płock, organizatora wydarzenia. – Siatkarze-amatorzy z Płocka i regionu zagrają dzięki infrastrukturze, przygotowanej przez Fundację Modern Sport – dopowiada.

Poprzednia edycja PLAS toczona była w płockiej Orlen Arenie. Teraz stowarzyszenie wykorzysta plażę, która rozsypana zostanie na płockiej starówce z okazji międzynarodowego turnieju piłki ręcznej plażowej (to już 14-16 czerwca) oraz ogólnopolskiego turnieju siatkówki plażowej mężczyzn (ten odbędzie się w dniach 21-23 czerwca).

PowiązaneTematy

W amatorskich zmaganiach open, czyli bez podziału na kategorie, na dwóch boiskach zagrają maksymalnie 24, dwuosobowe zespoły.

– Zapisy już wystartowały – uzupełnia Wojciech Kępczyński ze stowarzyszenia. – Czekamy na fanów siatkówki do 17 czerwca lub do wyczerpania puli miejsc. Szczegółowe informacje znajdują się na profilu facebookowym Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Siatkówki 3S Płock lub PLAS – podaje.

Turniej rozegrany zostanie w środę, 19 czerwca, od godz. 11.  Na cztery czołowe dwójki czekają puchary i upominki. Natomiast wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowane zostaną upominki i gadżety od Urzędu Miasta Płocka oraz Urzędu Marszałkowskiego.