REKLAMA

Akcja „Choinka” zainaugurowana

REKLAMA

W trwającym obecnie okresie przedświątecznym, płoccy strażnicy miejscy, wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej, sprawdzają, czy choinki sprzedawane na terenie Płocka pochodzą z legalnego źródła. Tylko w poniedziałek, 21 grudnia, mieszane patrole skontrolowały 24 stoiska handlowe, gdzie oferowano choinki.

Zgodnie z jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia, gwiazdowe prezenty znajdujemy pod pięknie ozdobioną choinką. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie, aby w domu mogło zabrakło żywej choinki. Niestety, niektórzy zamiast zakupić takie drzewko w wyznaczonym miejscu, jadą do lasu i po prostu je wycinają.

PowiązaneTematy

– Aby uniemożliwić wycinanie drzew z lasu, strażnicy miejscy wraz z leśnikami prowadzą specjalne działania pod nazwą „Choinka”. Akcja ta ma na celu zapobieganie kradzieży choinek – tłumaczy st. isnp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy straży miejskiej w Płocku. – Złodzieje oprócz wycinania całych drzew, obcinają także gałęzie i czuby, które służą im do świątecznych dekoracji – dodaje.

W związku z tym, podczas każdej kontroli funkcjonariusze proszą o okazanie:

  • odpowiedniego zaświadczenia z gminy – jeżeli choinki pochodzą z gospodarstwa,
  • asygnaty – jeżeli zakupione zostały w nadleśnictwie,
  • dowodu prowadzenia działalności gospodarczej i stosownych dokumentów – jeżeli choinki pochodzą z innego źródła, np. z importu, od innego plantatora.