REKLAMA

A jednak prawda. Marcin Uchwał wiceprezesem KM

REKLAMA

Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o planach powołania byłego sekretarza miasta na stanowisko wiceprezesa Komunikacji Miejskiej. Dzisiaj te plany stały się faktem. 

Przypomnijmy – Marcin Uchwał był współpracownikiem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który wzbudzał najwięcej zainteresowania. Jako sekretarz miasta przez kilka miesięcy nie pojawiał się w pracy, najpierw przebywając na urlopie, a potem na zwolnieniu lekarskim. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku złożył wymówienie, które zostało przyjęte przez prezydenta Płocka. Pełniącą obowiązki sekretarza miasta została Dorota Kozanecka, i to tuż przed wejściem w życie ustawy, zabraniającej obejmowania stanowiska sekretarza w tym trybie.

W październiku otrzymaliśmy od czytelnika informację, że dla byłego sekretarza szykowane jest stanowisko wiceprezesa Komunikacji Miejskiej. Według tych doniesień, dokumenty były już przygotowane i zatrudnienie Marcina Uchwała w spółce było tylko kwestią czasu. Prezydent Nowakowski powiedział nam wówczas: – Jeżeli będzie taka informacja to zostanie rozesłana do mediów. W tym momencie nie chciałbym się odnosić do plotek.

– Jeżeli będzie taka informacja to zostanie rozesłana do mediów. W tym momencie nie chciałbym się odnosić do plotek – prezydent Andrzej NowakowskiDlaczego w takim razie media nie otrzymały oficjalnej informacji na ten temat? Po wyjaśnienia udaliśmy się do Zespołu ds. Medialnych ratusza. – Z zasady nie publikujemy komunikatów na ten temat, udzielamy natomiast odpowiedzi na zadane pytania – powiedział nam Hubert Woźniak, wyjaśniając, że były trzy spółki miejskie, które pracowały w zarządzie jednoosobowym: MTBS, CIFAL i właśnie Komunikacja Miejska. Dla działalności spółek – według argumentacji ratusza – nie jest to sytuacja bezpieczna. Jak wiadomo, MTBS już od jakiegoś czasu zatrudnia wiceprezesa (jest nim Przemysław Berent), teraz przyszła kolej na Komunikację Miejską. Marcin Uchwał został dzisiaj powołany przez Radę Nadzorczą spółki, od jutra powinien pojawić się w pracy.

Czy Cifal również powinien spodziewać się wkrótce wiceprezesa? – Stanowiska wiceprezesa wymagają duże spółki miejskie – usłyszeliśmy w zespole ds. medialnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

 1. Janusz Pawlacz says:

  To ja poproszę stanowiko wiceprezesa w Cifalu, tutaj kumpel Buczkowskiego here

 2. bemami says:

  oto jak się robi karierę w Płocku… pan z kiosku staje się szarą eminencją a potem wiceprezesem…. kolesiostwo sięgnęło dna… pamiętam Marcinku drogi jaka chorągiewką byłeś… w zależności jaka opcja polityczna była przy korycie ty zawsze byłeś na posterunku… to tu … to tam… to siam!!

 3. Adam says:

  doszły mnie słuchy że podobno był na odwyku narkotykowym, prawda to ?

 4. Agent Tomek says:

  brawo a później do Orlenu go wcisnąć….same kompetentne osoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU