REKLAMA

35 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

REKLAMA

Już za kilka dni pielgrzymi z Płocka wyruszą w drogę na Jasną Górę. 35 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej tym razem będzie przebiegać pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Nazwa ta nawiązuje bezpośrednio do trwającego w kościele Roku Miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek.

Pielgrzymi rozpoczną swoją trasę dokładnie 6 sierpnia, w sobotę. Jak co roku, rozpocznie ją Msza Święta w Bazylice Katedralnej, prowadzona pod przewodnictwem Biskupa Płockiego, Piotra Libery. Następnie uczestnicy pielgrzymki wyruszą ze Wzgórza Tumskiego w dalszą trasę. Tegoroczna została podzielona na dziewięć etapów. Każdy z nich będzie liczył około 30 kilometrów. Średnio szacuje się, że uczestnicy wraz ze swoimi przewodnikami dziennie będą spędzać na nogach 10 godzin. Jest to ogromny wysiłek, ale przyświeca mu jeden cel – modlitwa.

Codziennie będą odbywać się Eucharystie, każdy z wiernych będzie w nich czynnie uczestniczył. Poza tym, uczestnicy otrzymają identyfikator pielgrzyma, kartę pielgrzyma, w miarę możliwości będą mieli zapewniony nocleg oraz obiad. Oczywiście należy wziąć ze sobą namiot (nigdy nie wiadomo ile będzie dostępnych miejsc noclegowych), śpiwór, najpotrzebniejsze leki (jeśli ktoś używa ich regularnie).Warto pamiętać również o tym, że każdej pielgrzymce towarzyszą intencje. W tym roku uczestnicy będą w szczególności modlić się za młodzież, która kilka dni temu miała swoje ogromne święto na ŚDM w Krakowie oraz będą w wyjątkowy sposób dziękować za Nawiedzenie Kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej diecezji.

35 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę organizowana jest przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej i potrwa do 14 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU