REKLAMA

14 wspaniałych – płoccy mistrzowie w judo

REKLAMA

W sumie 14 złotych medali zdobyli płocczanie w IX Mistrzostwach Płocka w Judo, w których wzięło udział 228 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Zdaje się, że sztuki walki to kolejna po piłce ręcznej dyscyplina, w której możemy poszczycić się sukcesami.

IX Mistrzostwa Płocka w Judo odbyły się 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku. Wzięło w nich udział pięć płockich klubów judo: gospodarze turnieju UKS „Judo Kano” Płock Leszka Jarosińskiego, AZS PWSZ „Jutrzenka”, w którym judocy trenują pod okiem Rafała Wróblewskiego i Wojciecha Pudlika, UKS „Eljot” Piotra i Leszka Januszewskich, UKS „Sakura” Krzysztofa Masztakowskiego, UKS „Judo Sensei” Łukasza Smorzewskiego. Poza płockimi klubami, przyjechali zawodnicy z całej Polski oraz reprezentacja Litwy.

Na sześciu płockich matach tatami wystąpiło ogółem 228 zawodników z 41 klubów, w tym reprezentanci „Olimpu” Bielsk, prowadzonego przez płockiego zawodnika Patryka Boguckiego czy zawodnicy z oddalonego o ponad 400 km Szczecina. – Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Pana Janusza Banasiaka, jak i pod okiem wiceprezesa Polskiego Związku Judo, pana Jarosława Mroczko, zawody przebiegały bez zakłóceń – mówi Leszek Jarosiński, trener UKS Judo Kano. – Ekipę sędziowską prowadził sędzia główny zawodów, mający klasę sędziego międzynarodowego, pan Henryk Styra – dodaje.

Płock reprezentowało 78 zawodników, którzy zajęli 14 miejsc pierwszych, 16 miejsc drugich i 19 miejsc trzecich.

UKS „Judo Kano” Płock
– złoto: Nowotka Mateusz, Traczyk Sebastian,
– srebro: Prusik Przemek, Koćmierowska Agata, Lichocki Krzysztof, Kozakiewicz Emil, Petrosyan Geworg, Berkowska Natalia, Suliński Radosław,
– brąz: Twardowski Jakub, Piórkowski Michał.

UKS „Judo Sensei” Płock
– złoto: Kikolski Maciej, Gostomski Jakub, Piórkowska Oliwia, Włudarczyk Krystian, Gostomski Krystian, Bugaj Mateusz,
– srebro: Ners Wiktor, Kulczakiewicz Adam, Wierciński Kacper, Przybylski Jakub,
– brąz: Ciećwierz Kamil, Rakowski Dawid, Morawski Bogusław, Rempuszewski Dominik.



UKS „Eljot” Płock
– złoto: Waśkiewicz Olga, Zdrojewska Katarzyna, Zieliński Jakub, Zieliński Mateusz,
– srebro: Kalwas Mateusz, Kopcińska Sylwia,
– brąz: Staneta Szymon, Miszczak Jakub, Krajewski Dariusz.

AZS PWSZ „Jutrzenka” Płock
– złoto: Ignaczak Wojciech,
– srebro: Rogowska Oliwia, Cieplucha Dominika,
– brąz: Zalewski Jędrzej, Miecznik Bartosz, Passon Adam, Grabowski Adam, Gołębiewski Adam, Bedyk Daniel.

UKS „Sakura” Płock
– srebro – Łoska Zuzanna,
– brąz – Skonieczny Mateusz, Olczyk Monika.

UKS „Olimp” Bielsk
– złoto – Pijankowski Michał,
– brąz – Cybulski Bartosz, Niklas Kacper.

Tytuły Mistrzów Płocka w Judo obronili ubiegłoroczni zwycięzcy – Olga Waśkiewicz i Jakub Zieliński z UKS „Eljot” Płock oraz Mateusz Bugaj z UKS „Judo Sensei” Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU