10 koncertów w karnecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła sprzedaż karnetów, dzięki którym można wysłuchać 10 koncertów w okresie od 14 września do 14 grudnia br.

Karnet kosztuje 280 zł (miejsca w części głównej, rzędy 1-13) oraz 260 zł (miejsca pod balkonem i na balkonie), może na niego wejść jedna osoba. Melomani, którzy zakupią karnet mają zagwarantowane stałe miejsce na sali, zaoszczędzą również ok. 20%, w stosunku do ceny biletów.

Płocka Orkiestra Symfoniczna zainauguruje 36. sezon artystyczny 14 września, wykonując z Chórem Opery Nova z Bydgoszczy najpiękniejsze partie chóralne ze słynnych dzieł operowych Giuseppe Verdiego, Georgesa Bizeta, Giacomo Pucciniego, Stanisława Moniuszki. Koncert poprowadzi maestro Tomasz Tokarczyk.

28 września z płockimi symfonikami wystąpi wybitny polski pianista jazzowy – Adam Makowicz. Jazzmana, z okazji jubileuszu czterystu lat istnienia amerykańskiej polonii (2008 rok), uhonorowano włączeniem jego osoby w poczet najbardziej zasłużonych czterystu Polaków w historii Stanów Zjednoczonych. Adam Makowicz uzyskał zgodę brata Georga Gershwina, Iry Gershwina, na własną, improwizowaną kadencję w “Błękitnej rapsodii” i właśnie ta kompozycja stanowi jeden z punktów programu oraz tytuł koncertu.

Sławne arie operowe i operetkowe oraz popularne szlagiery muzyki światowej, tj.: “Carmen na wesoło”, “Wielka sława to żart”, “Lekko zwiewnie”, “Czardasz”, “Memory”, “Only you” zaprezentują 5 października sopranistka Magdalena Polkowska oraz tenor Tomasz Madej z towarzyszeniem POS oraz dyrygenta, Marka Czekały.

Płocka Orkiestra Symfoniczna została wyróżniona w programie Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor-rezydent”. Jego rezultatem będzie wykonanie w dniu 19 października przez Orkiestrę „Koncertu na klarnet, harfę i orkiestrę” napisanego przez Zuzannę Fabijańczyk. Zuzanna Fabijańczyk jest utalentowaną kompozytorką i pierwszą klarnecistką POS. Współpracuje z filharmoniami w Polsce i na świecie jako solistka oraz twórca instrumentacji i aranżacji orkiestrowych.

„Klasyka Horrorów” to muzyczne widowisko przedstawiające arcydzieła muzyki z filmów grozy m.in.: „Dracula”, „Lśnienie”, „Hannibal”, „Psychoza”, „Egzorcysta”, „Halloween”. W muzyczny świat horrorów „przeniesie” melomanów Płocka Orkiestra Symfoniczna pod kierownictwem Krzysztofa Dobosiewicza, który w swojej pracy twórczej porusza się na granicy muzyki i performance’u. Jego ambicją jest zaangażowanie odbiorcy na każdej płaszczyźnie odbioru. Sięga w tym celu do elementów teatru i widowiska, odważnie łącząc różne gatunki i nurty. Na świecie cieszy się zasłużoną sławą wizjonera i innowatora. Koncertu wysłuchamy 26 października.

Narodowe Święto Niepodległości Orkiestra uczci koncertem (11 listopada), którego tematem przewodnim będzie muzyka z polskich filmów i seriali tj. „Lalka”, „Polskie drogi”, „Stawka większa niż życie”, „Janosik”, „Wojna domowa”, „Wiedźmin”, „Czarne chmury”, „Noce i dnie” zaaranżowanych przez Jana Walczyńskiego.

15 listopada, wyjątkowo w czwartek, Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprosiła do wykonania koncertu kameralnego Kayah & Royal String Quartet. To absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na potrzeby wspólnego koncertu przygotowane zostały zupełnie nowe aranżacje znanych utworów Kayah: „Testosteron”, „Tabakiera”, „Jestem kamieniem”, „100 lat młodej parze” i inne.

W muzyczną podróż po rejonach bałkańskich, węgierskich, cygańskich i latynoamerykańskich „wyruszą” 23 listopada melomani wraz z Orkiestrą oraz zespołem Coloriage, którego liderem jest akordeonista Marcin Wyrostek. Zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Obecnie wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – wydz. instrumentalny oraz wydz. jazzu i muzyki rozrywkowej, a także wykładowca Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu.

7 grudnia „Koncert e-moll na wiolonczelę i orkiestrę, op. 125” Sergiusza Prokofiewa wykona finalistka IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego – Hee-Young Lim z towarzyszeniem płockich symfoników pod batutą Jerzego Salwarowskiego.

Ostatni koncert karnetowy, 14 grudnia, to spotkanie z kolędami i pastorałkami w ciekawych folkowo-góralskich aranżacjach w wykonaniu Grupy Turniowi.

Więcej informacji na temat repertuaru i karnetów można uzyskać w kasie biletowej POS, tel. 364 10 85 lub na stronie www.orkiestraplock.pl. Uwaga! Ilość karnetów jest ograniczona!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji