Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Płocki oraz Biskup Płocki Piotr Libera zapraszają na Koncert z okazji Dnia Papieskiego w Płocku. Wystąpi zespół Góralska Hora z koncertem “Nuty góralskie. Z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski”.

W najbliższą niedzielę, 8 października, w Bazylice Katedralnej w Płocku odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II pn. „Nuty góralskie. Z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski” w wykonaniu zespołu Góralska Hora. Koncert rozpocznie się w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej, rozpoczęcie zaplanowano na godz. 19.

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Folk Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Muzycy wykonują swoje utwory na skrzypcach, cymbałach węgierskich, altówce i kontrabasie. Zespół Góralska Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Program wydarzenia:
10 – Msza św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery
11 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II
19 – Koncert Góralska Hora w katedrze.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz PetroNews.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji