REKLAMA

Wyborczy Płock [NA ŻYWO]

REKLAMA

Nadszedł dzień, na który czekało wiele osób. Wybory samorządowe 2018. Będziemy z Państwem podczas popołudnia i nocy wyborczej, aby na żywo relacjonować to, co dzieje się w Płocku.

Godzina 01.20

W komisji nr 26, mieszczącej się w Młodzieżowym Domu Kultury, Andrzej Nowakowski uzyskał 135 głosów, Wioletta Kulpa 52 głosy, Tomasz Kominek – 24 głosy, a Maciej Dąbrowski – 8 głosów.
Wygląda na to, że jednak w Płocku drugiej tury nie będzie. Andrzej Nowakowski już otworzył w swoim sztabie szampana.
Kończymy naszą relację na dzisiaj. Spotykamy się rano.

Godzina 0.40

Mamy też wyniki z komisji nr 30 przy ul. Padlewskiego. I tu wygrywa Andrzej Nowakowski – 594 głosy. Na Wiolettę Kulpę głos oddało 313 osób, Tomasz Kominek uzyskał 58 głosów, natomiast Maciej Dąbrowski – 31 głosów.

Godzina 0.30

Osiedle Góry w większości zagłosowało na Andrzeja Nowakowskiego – na obecnego prezydenta głos tu oddało 390 osób. Wioletta Kulpa zdobyła 248 głosów, natomiast Tomasz Kominek – 90 głosów.

Godzina 0.25

W szkole na osiedlu Radziwie najwięcej głosów uzyskała Wioletta Kulpa – 275. Kolejną ilość zdobył Tomasz Kominek – 271, natomiast Andrzej Nowakowski ma 267 głosów.

Godzina 0.20

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku łącznie głos oddało 26 osób. Andrzej Nowakowski uzyskał 17 głosów, Wioletta Kulpa – 7 głosów, Tomasz Kominek i Maciej Dąbrowski – po 1 głosie.

Godzina 0.15

Według nieoficjalnych wyników, w wyborach na prezydenta Płocka również Radziwie w Centromoście zagłosowało za Andrzejem Nowakowskim – 392. Na Wiolettę Kulpę głos oddało 250 osób, na Tomasza Kominka – 90 osób, natomiast na Macieja Dąbrowskiego – 27 osób.

Godzina 23.50

– W naszym sztabie panuje obecnie nastrój oczekiwania – powiedział nam radny Andrzej Aleksandrowicz. – Ja nie zastanawiam się nad tym wynikiem, nie podejmuję się określania, jaki on będzie. Mam natomiast nadzieję, że będzie druga tura i mocno w to wierzę – dodał Andrzej Aleksandrowicz.

Fot. Agnieszka Stachurska

Godzina 23.40

– Wynik sondażowy jest bardzo pozytywny dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział nam kandydat na radnego Michał Twardy. – Trzeci wynik w kraju pokazuje, że w wielu województwach będzie koalicja prawdopodobnie z Platformą i z Nowoczesną. Może jeszcze z SLD. Nie będzie więc takiego monolitu PiS. Oczywiście, można powiedzieć, że w tych mniejszych miastach wygrali, ale nie będą mogli stworzyć siły koalicyjnej, która będzie miała większość i będzie rządziła w województwach. Co do Płocka, to cały czas czekamy na wyniki. Wydaje mi się, że wprowadzone dwie komisje, czyli jedna, która pilnuje i wydaje karty oraz druga, która liczy, to nie był zbyt dobry pomysł, ponieważ samo przekazywanie kart trwa bardzo długo. To rodzi zniecierpliwienie wśród kandydatów i mieszkańców. Liczę na to, że PSL w Płocku może będzie miało drugi wynik, wydaje mi się, że będziemy alternatywą dla PO, aczkolwiek to spowoduje, że i tak będziemy w koalicji i układ sił w Radzie Miasta nie ulegnie zmianie – stwierdził Michał Twardy.

Fot. Wiktor Pleczyński

Godzina 23.30

Pojawiają się pierwsze, jeszcze nieoficjalne informacje. W komisji w SP17 przy ul. Miodowej, jak pisaliśmy, wygrywa Andrzej Nowakowski z 202 głosami, Wioletta Kulpa uzyskała 89 głosów, Tomasz Kominek 38 głosów, a Maciej Dąbrowski 5 głosów.

W komisji przy ul. Gałczyńskiego Andrzej Nowakowski zdobył 561 głosów, Wioletta Kulpa 362 głosy,

W komisji przy ul. Piasta Kołodzieja 4 również wygrywa Andrzej Nowakowski – 358 głosów, Wioletta Kulpa ma 240 głosów, Tomasz Kominek – 35 głosów, natomiast Maciej Dąbrowski – 26.

Godzina 22.20

– To był ciężki czas, a przed nami długa noc – mówiła w rozmowie z PetroNews Joanna Olejnik, radna kadencji 2014-2018. – Pierwsze liczenie głosów skłania do pozytywnego myślenia. Andrzej Nowakowski powinien wygrać w pierwszej turze. Ja czekam na wyniki do rady miasta – mówiła na gorąco.

Godzina 22.10

– To faktycznie pozytywne informacje, które mogą zwiastować wygraną w pierwszej turze – komentował dla nas Andrzej Nowakowski. – To jednak jeszcze długa noc dla nas – dodał.

Fot. Michał Siedlecki

Godzina 22.50

Spływają pierwsze informacje, dotyczące głosowania płocczan. Informacje bardzo pozytywne dla Koalicji Obywatelskiej. Na osiedlu Trzepowo Andrzej Nowakowski zebrał 90 głosów, Wioletta Kulpa 43, Tomasz Kominek 7, zaś Maciej Dąbrowski 2.

Równie dobre dla Andrzeja Nowakowskiego wieści z osiedla Miodowa. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, na kandydata koalicji zagłosowało 202 płocczan, na pozostałych kontrkandydatów w sumie oddało głos 140 osób.

Godzina 22.40

Nastroje w sztabie PiS są bardzo dobre.

– Kampania była pracowita, dlatego przede wszystkim podziękowania należą się tym wszystkim, którzy zaangażowali się w nią i poświęcili swój wolny czas, aby wspierać naszego wspólnego kandydata na prezydenta i kandydatów na radnych. Szczególne podziękowania pragnę wyrazić Marcinowi Flakiewiczowi oraz Piotrowi Szpakowiczowi, którzy z pełnym zaangażowaniem wsparli kampanię w ostatnich tygodniach – powiedział Paweł Kolczyński, szef Porozumienia w Płocku.

Fot. Agnieszka Stachurska

Godzina 22.30

W sztabie PSL pojawił się również prezes stowarzyszenia TuMy.

Fot. Wiktor Pleczyński

Godzina 22.25

Za wszystkie oddane głosy i zaufanie dziękują kandydaci w sztabie Koalicji Obywatelskiej.

– Ta kampania nie różniła się w mojej ocenie niczym od tej sprzed czterech lat – podsumował Artur Kras. – Dziękuje wszystkim za każdy oddany głos – dziękował na koniec radny miasta kadencji 2014-2018.

Godzina 22.25

Małgorzata Struzik: – Wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego w Polsce jest pozytywny. Mieliśmy nadzieję, że taki będzie. Z tym, że jeśli chodzi o Mazowsze, to musimy poczekać do wyników. Trochę inaczej rozkłada się to w każdym województwie, inne są preferencje wyborcze. W Płocku cały czas mamy nadzieję na 8 mandatów, liczymy na to, że wyborcy dostrzegli naszą ciężką pracę w ostatniej kadencji.

Fot. Wiktor Pleczyński

Godzina 22.10

Sztab PSL w dobrych nastrojach.

Fot. Wiktor Pleczyński

Godzina 22.00

– To była kampania bardzo merytoryczna – komentował Roman Siemiątkowski w sztabie Koalicji Obywatelskiej. – Cieszy to szczególnie w kontekście Andrzeja Nowakowskiego, który nie dał się prowokować i wdawać w zbędne dyskusje – dodał.

Godzina 21.45

Godzina 21.45

W sztabie Koalicji Obywatelskiej atmosfera dość napięta. – Pierwsze wyniki w Płocku za kilka godzin. Póki co zapraszam do rozmów kuluarowych – uspokajał nastroje Andrzej Nowakowski.

Godzina 21.45

PKW podała, że frekwencja w wyborach samorządowych przekroczyła 50%.

Według wyników sondażu przeprowadzonego przez Ipsos, w wyborach do sejmików wojewódzkich:

 • Prawo i Sprawiedliwość – 32,3%
 • Koalicja Obywatelska – 24,7%
 • Polskie Stronnictwo Ludowe – 16,6%
 • Bezpartyjni Samorządowcy – 6,3%
 • Kukiz’15 – 6,3%
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,7%
 • Wolność w Samorządzie – 1,5%
 • Partia Razem – 1,4%
 • Ruch Narodowy RP – 1,2%
 • Partia Zielonych – 1,0%.

Zgodnie z tym sondażem, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło łącznie w dziewięciu województwach, natomiast Koalicja Obywatelska – w siedmiu.

Godzina 21.30

Podsumowanie i przewidywania w sztabie PSL.

Godzina 21.10

Jak Andrzej Nowakowski podsumowuje kampanię samorządową 2018, jakie ma przewidywania?Godzina 21.10

Polskie Stronnictwo Ludowe uważnie śledzi wyniki sondażowe w restauracji Dębowa.

Godzina 21:05

Do lokalu przyjechał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Reakcje na pierwsze wyniki sondażowe są różne.

Godzina 21.00

Godzina 20.50

Zbiera się coraz więcej osób. Do sali restauracyjnej Hotelu Starzyński przyjechała m.in. posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska. – Czekamy na pierwsze prognozy – mówiła do zebranych. Kandydata na prezydenta, Andrzeja Nowakowskiego, wciąż nie ma.

Godzina 20.40

W sztabie Polskiego Stronnictwa Ludowego jest już kandydat na prezydenta Tomasz Kominek. Zbierają się również kandydaci na radnych.

Godzina 20.40

Godzina 20.30

Sztab Koalicji Obywatelskiej tym razem w Hotelu Starzyńskim. Powoli pojawiają się w nim kandydaci na radnych. Wszyscy czekają również na przyjazd obecnego prezydenta, Andrzeja Nowakowskiego.

Godzina 20.00

W sztabie Prawa i Sprawiedliwości, który mieści się w Centrum Edukacji, powoli schodzą się uczestnicy nocy wyborczej. Jest już kandydatka na prezydenta Płocka, a także kandydaci do Rady Miasta Płocka.

Godzina 19.00

Frekwencja w województwie mazowieckim na godz. 17 wyniosła 45,31%. W Płocku o tej porze frekwencja wyniosła 41,93%, natomiast w powiecie płockim 44,37%.

Godzina 18.50

Płoccy policjanci potwierdzili kolejne zgłoszenie, dotyczące zakłócenie ciszy wyborczej. Tym razem do incydentu doszło w rejonie jednego z lokali wyborczych na terenie Płocka, przy ul. Nowowiejskiego.

– Zakłócenie, podobnie jak w pierwszym przypadku, polegało na tym, że prawdopodobnie dzisiaj w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do lokalu wyborczego został zaparkowany samochód oklejony plakatami wyborczymi jednej z kandydatek, startujących w wyborach – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Czyn ten jest wykroczeniem z art. 494 kodeksu wyborczego. Kodeks wyborczy przewiduje za to kare grzywny.

Godzina 18.40

Zgodnie z komunikatem PKW, na godzinę 17 frekwencja w Polsce wyniosła 41,65%. Łącznie przestępstw i wykroczeń związanych z wyborami było 595 w całym kraju. Wykroczeń najwięcej było z zakresu uszkodzeń materiałów wyborczych. Był też przypadki wyniesienia kart do głosowania, jeden przypadek dotyczył zgniecenia karty i wyrzucenia po tym, jak komisja odmówiła wydania drugiej karty do głosowania.

Według PKW nie ma żadnego zagrożenia przedłużenia ciszy wyborczej.

Zbiorcza informacja w skali kraju:
Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie danych otrzymanych od 25.406 obwodowych komisji wyborczych (na ogólną liczbę 25.417 komisji obwodowych), informuje, że w wyborach do rad gmin, według stanu na godz. 17 w dniu 21 października 2018 r.:

 1. liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane wyniosła 29.965.287;
 2. wydano karty do głosowania 12.481.876 osobom uprawnionym, co stanowi 41,65% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.

W województwie mazowieckim na 4.148.198 osób uprawnionych do głosowania, swój głos oddało 1.879.456 osób, co stanowi 45,31%.

Godzina 18.10

Rzecznik płockiej policji informuje, że sytuacja związana ze zgłoszeniami o przypadkach zakłócenia ciszy wyborczej uspokoiła się.

– Do południa mieliśmy zgłoszenia o incydentach, ale potwierdziliśmy tylko jeden przypadek, przy ul. Miodowej. W pozostałych przypadkach były na przykład „komuś się wydawało, bo piszą SMS”, albo „bo zbierają się w grupy osób” – wyjaśnia Krzysztof Piasek.

Do nas dotarła informacja o jednej osobie zatrzymanej na osiedlu Radziwie. – Każdy sygnał sprawdzamy, więc być może ktoś został wylegitymowany przez policję, natomiast żadna osoba nie została zatrzymana – zapewnił rzecznik prasowy płockiej policji.

Godzina 15.40

Skąd wiadomo jakie są wyniki wyborów?

Godzina 15.28

Jeśli jeszcze nie wiecie gdzie jest wasza komisja wyborcza, zajrzyjcie do obwieszczenia, klikając w obrazek poniżej.

Godzina 15.17

Do zamknięcia lokali wyborczych pozostało niespełna 6 godzin. Zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej, na podstawie danych otrzymanych od 25.397 obwodowych komisji wyborczych (na ogólną liczbę 25.417 komisji obwodowych), według stanu na godz. 12:

 1. liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane wyniosła 29.935.205;
 2. wydano karty do głosowania 4.677.037 osobom uprawnionym, co stanowi 15,62% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.

W województwie mazowieckim na 4.120.342 osoby uprawnione do głosowania, swój głos oddało 694.597 osób, co stanowi frekwencję na poziomie 16,86%.

Godzina 15.15

Rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek poinformował, że płoccy policjanci potwierdzili zgłoszenie, dotyczące zakłócenie ciszy wyborczej w rejonie jednego z lokali wyborczych przy ul. Miodowej w Płocku.

– Zakłócenie polegało na tym, że dzisiaj około 11, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do lokalu wyborczego został zaparkowany samochód oklejony plakatami wyborczymi jednego z kandydatów startujących w wyborach. Czyn ten jest wykroczeniem z art. 494 kodeksu wyborczego. Kodeks wyborczy przewiduje za to karę grzywny – wyjaśnia rzecznik prasowy.

Godzina 15.10

Wszyscy kandydaci na prezydenta Płocka już oddali swój głos.

Godzina 15.00

W Polsce ogółem głosować dzisiaj może 30.145.631 osób w 26.983 obwodach. W Płocku uprawnionych do głosowania jest 95.425 osób (na 114.901 mieszkańców), którzy głosują w 70 obwodach. Jak głosować, przypominamy na filmiku przygotowanym przez Państwową Komisję Wyborczą.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU