“Wołyń” i “Dziewczyna z pociągu” – a co poza tym w NK Przedwiośnie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podobnie jak w każdy piątek, 7 października NoveKino Przedwiośnie szykuje dla swoich widzów premiery. Będziemy mogli obejrzeć m.in. thriller „Dziewczyna z pociągu”, głośny polski film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a w ramach cyklu Bajkoranki, animację „Gdzie jest Dory?”. 10 października w cyklu Spotkań Filmowych, wyświetlony zostanie natomiast dramat „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

Dziewczyna z pociągu

Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Nr 1 sprzedaży książek w Polsce od wielu miesięcy. Lider listy bestsellerów NEW YORK TIMES’A. Thriller, który zdetronizował „Zaginioną dziewczynę”.

Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Wołyń

– Film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem. Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami – opowiada o swoim filmie reżyser Wojtek Smarzowski

„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Akcja filmu “Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Bajkoranki

W ramach cyklu Bajkoranki, NoveKino Przedwiośnie zaprasza 7 października o godz. 11 na animację „Gdzie jest Dory?”.

W najnowszej animacji Disney/Pixar “Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?.

Podczas seansu odbędzie się losowanie nagród w ramach konkursu HAPPY SEATS. Po filmie NK Przedwiośnie zaprasza na warsztaty teatralne, przygotowane przez TEATR FORM WIELU.

Bilety są do nabycia w cenie 10 złotych.

Spotkania Filmowe

W poniedziałek, 10 października, o godzinie 18.30 w Spotkaniach Filmowych wyświetlony zostanie dramat „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze drobny biznes zaczyna rozkwitać…

Przed seansem NoveKino zaprasza na herbatę lub kawę oraz ciastko. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasie kina.

W imieniu NovegoKina Przedwiośnie – serdecznie zapraszamy!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji