REKLAMA

Wkrótce Święto latawca w Płocku

REKLAMA
fot. Józef Pleczyński

Jak co roku Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku zaprasza na lotnisko wszystkich miłośników latawców. W najbliższą niedzielę będą mieli okazję wysłać swoje kolorowe konstrukcje ku niebu i zdecydować, która jest najlepsza.

Kontynuując 65-letnią tradycję, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku 2 października zaprasza na lotnisko najmłodszych konstruktorów i pilotów latawców.

PowiązaneTematy

– Zachęcamy wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami do własnoręcznego zbudowania modeli latawców i zaprezentowania ich w locie w ramach zawodów organizowanych na naszym lotnisku – zachęca Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

fot. Józef Pleczyński

Na profilu facebookowym AZM w Płocku można znaleźć dokładne instrukcje budowy przykładowych latawców. Do wygrania są puchary, dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe. Dzień na lotnisku uatrakcyjnią loty widokowe i skoki ze spadochronem, warsztaty dla dzieci, dmuchańce i trampoliny.fot. Wiktor Pleczyński

Chętni do rozpoczęcia przygody z lataniem będą mogli skorzystać pierwszej lekcji, czyli lotu zapoznawczego z instruktorem na jednym z samolotów szkolnych Cessna 152, a później kontynuować szkolenie w ramach kursów organizowanych w Aeroklubie.

Wydarzenie corocznie odbywa się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Płocka oraz Urzędu Miasta Płocka.

fot. Józef Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU